in

Dzieci gnębiły ją w szkole z powodu łysienia. A dziś wygrywa konkursy piękności.

Jessica-Mae Harnett całe dzieciństwo musiała zmagać się z atakiem ze strony rówieśników. Przyczyną gnębienia był problem z jej włosami, które wypadały w dużych ilościach. Ale ta dolegliwość ustała, a ta młoda dama zamieniła się w piękność, która teraz wygrywa konkursy piękności.

Jessica May Harnett mieszkająca w Anglii miała ciężkie dzieciństwo. Praktycznie wszyscy jej koledzy i rówieśnicy drażnili ją z powodu problemów z włosami. Łysa głowa często pojawiała się na głowie dziewczyny i zawsze pytano ją, czy ma raka.

„Kiedy po raz pierwszy straciłam prawie wszystkie włosy, lekarze powiedzieli, że to wszystko ze stresu. Ale wtedy miałam zaledwie trzy lata, więc czym ja się wtedy niby zamartwiałam?”

Próbując ukryć swój problem i powstrzymać przepływ żartów w jej kierunku, Jessica May ukryła łysienie pod peruką, niestety koledzy nie dali jej spokoju i zdejmowali jej z głowy sztuczne włosy upokarzając ją przed całą szkołą. Według samej dziewczyny jej problemy z włosami trwały od 3 do 12 lat. Oczywiście jej rodzice zabierali ją do lekarzy, ale tak naprawdę żadne leczenie nie było w stanie jej pomóc.

W młodym wieku ta dolegliwość nie przeszkadzała dziewczynie, ale kiedy poszła do szkoły, jej życie zamieniło się w koszmar. Można sobie tylko wyobrazić, co dziewczyna wtedy czuła i sądząc po jej słowach, wylała naprawdę wiele łez.
„Zaczesałam włosy i patrzyłam, jak opadają na podłogę. To było okropne, ciągle się ze mnie śmiali.”

W wyniku ciągłych upokorzeń poczucie własnej wartości Harnett spadło na dno. Zamknęła się w sobie, nie wychodziła z domu i nie miała przyjaciół. Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta historia, ale dzięki kompetentnemu leczeniu i lekom, jej stan włosów stopniowo się poprawił.
„Moja samoocena spadła do zera. Ludzie zawsze myśleli, że coś złego dzieje się ze mną lub że jestem śmiertelnie chora.”

 
Z czasem Jessica May z szarej myszki zmieniła się w prawdziwą piękność, a wraz z jej włosami powróciła pewność siebie. Dla tej dziewczyny to prawdziwe szczęście, że dolegliwość ustąpiła. Oczywiście musi pić witaminy, ale już nie narzeka.

 
Teraz Harnett bierze udział w konkursach piękności i nieustannie przyciąga uwagę mężczyzn. Dziewczyna marzy, że pewnego dnia zostanie Miss Anglii i zrobi wszystko, co możliwe aby tak się stało.

Źródło: thesun.co.uk, instragram