in

Jerzy Owsiak bez ogródek komentuje dymisję Szumowskiego – Padły mocne słowa

Jerzy Owsiak postanowił, że odniesie się do decyzji, podjętej nagle przez Łukasza Szumowskiego – jego dymisja z pewnością zaskoczyła każdego. Szef WOŚP nie zamierzał owijać w bawełnę. Ma jasne zdanie na ten temat i nie boi się go wyrazić.

Na jego profilu na Facebooku pojawił się wpis o dymisji ministra zdrowia. Jerzy Owsiak nie wątpi w jego umiejętności lekarskie, jednak jego zdaniem nie jest teraz czas na powrót do pacjentów. Pozostaje kilka kwestii do wyjaśnienia.

„Jeśli chodzi o Pana ministra Łukasza Szumowskiego, to odzyskamy doskonałego kardiologa, jeśli wróci do zawodu” – pisze na wstępie w swoim poście.

Szef WOŚP nie zamierza zapomnieć o tym, co miało miejsce:

„Ale, Szanowny Panie ministrze, hola, hola. Zanim Pan pójdzie leczyć chorych Polaków, proszę pilnie doprowadzić do wyjaśnienia nieprawdopodobnego zakupu przez Pana resort respiratorów za ponad 200 milionów złotych” – zaznacza.

Jerzy Owsiak nie mógł nie odnieść się do sytuacji z respiratorami, które trafiły do szpitali, chociaż ich koszt nie był proporcjonalny do jakości sprzętu. Nadal nie jest to sprawa do końca wyjaśniona. Pozostaje jeszcze kwestia własnej działalności i związanymi z nią obowiązkami.

„Jako prezes Fundacji WOŚP wiem, jaka jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku społeczne, w Pana przypadku publiczne. Proszę więc nie zostawiać żadnego pola domysłom i wraz ze swoim uśmiechniętym zastępcą na cito rozliczyć te zakupy” – proponuje Szumowskiemu szef WOŚP.

Dopiero, gdy wyjaśnione zostaną te sprawy, Łukasz Szumowski powinien wrócić do zawodu:

„A potem… spokojnie może się Pan dymisjonować” – kończy Owsiak.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!