in

Oto Graham – jedyny człowiek, który może przeżyć wypadek samochodowy.

Poznaj Grahama. Wygląda dziwnie? Trochę tak, został zmodyfikowany po to, by pokazać jak powinni wyglądać ludzie, żeby byli w stanie przeżyć wypadek samochodowy.

Podczas kolizji na nasze ciało działają takie siły, które prowadzą do wielonarządowych uszkodzeń. Nie do końca jesteśmy tego świadomi. Transport Accident Commission stworzył ciało, które mogłoby przetrwać zderzenie. Znacząco różni się od budowy naszego organizmu.

Graham nie ma szyi, ponieważ jest ona podczas wypadku narażona najbardziej. Łatwo może dojść do przemieszczenia kręgów i poważnych uszkodzeń. Ma szeroką, zabezpieczoną mięśniami i tłuszczem twarz, która mogłaby ochronić uszy i nos. Wypustki na klatce piersiowej stanowiłyby amortyzację uderzeń w celu ochrony żeber.

Graham został stworzony w ramach kampanii drogowej TAC w Australii.

Został zaprojektowany przez chirurga urazowego, inżyniera bezpieczeństwa drogowego i rzeźbiarkę Patricię Piccinini.

Mózg Grahama ma powiększoną czaszkę, dla lepszej ochrony podczas uderzenia.

Twarz obficie wypełnia tkanka tłuszczowa i mięśnie, które byłyby w stanie pochłonąć znacznie większą energię uderzenia. Nos płaski minimalizuje ryzyko złamań.

Żebra choć same w sobie miały chronić nasze narządy wewnętrzne, w przypadku kolizji nie radzą sobie. Dlatego Graham ma dodatkowe wzmocnienia żeber.
 

 
Czaszka znacznie powiększona dla ochrony najważniejszego organu jakim jest mózg, działałaby jak kask.
 

 
Kolana powinny ruszać się we wszystkich kierunkach, byłyby mniej narażone na złamania.
 

 
Szyja nie jest w stanie wytrzymać przeciążeń wynikających z siły uderzenia. Taka budowa jak u Grahama, dawałaby jej dodatkowe wzmocnienia i chroniłaby rdzeń kręgowy przed uszkodzeniem.
 

 
Grubsza i twardsza skóra chroniłaby przed urazami, uszkodzeniami i otarciami.
 

 
Nogi w dolnym odcinku powinny posiadać dodatkowy staw, który pozwoliłby się im wygiąć podczas uderzenia niczym sprężyna.
 

 
Twoje ciało nie przypomina ciała Grahama? W takim razie lepiej przemyśl wolniejszą jazdę, gdy następnym razem wsiądziesz za kierownicę.

Źródło i Fotografie: imgur.com