in ,

Jackowski w trybie pilnym trafił na stół operacyjny. „Bałem się, że umrę. To straszne uczucie”

Jackowski otrzymał wiadomość od wielbicielki, której partner walczył o życie. Miłosz był podłączony do maszyny podtrzymującej funkcje serca i płuc, potrzebował intensywnej terapii. Jasnowidz z Człuchowa postanowił okazać wsparcie dla swoich fanów, udzielając im słów otuchy i jednocześnie dzieląc się szczegółami dotyczącymi swojego stanu zdrowia.

Jasnowidz Jackowski opowiedział o swoich problemach zdrowotnych

Podczas swoich wywiadów Jackowski zwykle dzieli się z widzami swoimi wizjami lub przeczuciami. Jego proroctwa niejednokrotnie okazywały się prawdziwe. Tym razem, jednak, jasnowidz postanowił podjąć temat o nieco innej tonacji. Część swojego programu poświęcił na podzielenie się informacjami na temat swoich problemów zdrowotnych.

Jackowski wyznał, że o swoich problemach dowiedział się po serii niefortunnych zdarzeń. Pomimo iż odczuwał wcześniej objawy, nie zdecydował się na badania aż do momentu postawienia diagnozy. Zasłabł na stacji benzynowej.

„Spieszyłem się do domu… Jechałem jeszcze nieswoim autem z Warszawy… I pamiętam ten moment, kiedy to stanąłem na dwupasmówce pod Warszawą… Jadąc na Bydgoszcz, stanąłem na CPN-ie, szybko zatankowałem na trasę, żeby już do Człuchowa dojechać i – pamiętam – wybiegłem z tego CPN-u i biegiem do samochodu. A kiedy dobiegłem do samochodu, zrobiło mi się słabo” – opowiadał Jackowski.

Pracownik stacji zauważył słabnącego jasnowidza. Zaproponował pomoc, jednak Jackowski odmówił, tłumacząc, że po prostu poczuł zwyczajny zawroty głowy. W końcu wsiadł do samochodu i odjechał. Po kilkunastu kilometrach zaczął odczuwać ból w klatce piersiowej. Zjechał z drogi i zatrzymał się na kolejnej stacji benzynowej. Poczuł, jak jego serce biło szybciej. Otworzył drzwi samochodu, aby w przypadku utraty przytomności, przechodnie mogli szybko zauważyć, że coś jest nie tak.

„Może to była adrenalina, że drugi raz już takie coś po krótkim czasie. I adrenalina spowodowała, że bałem się, że umrę. To straszne uczucie” – mówił jasnowidz.

Pan Krzysztof zadzwonił po pomoc. Specjaliści przyjechali, zmierzyli mu ciśnienie i zdiagnozowali nieprawidłowości w pracy serca. Pomimo tego, Jackowski odmówił transportu do szpitala, ponieważ był za kierownicą samochodu, który nie należał do niego. Później zapalił papierosa i zasłabł.

„Nazajutrz na reanimacji w Szpitalu Bielańskim w Warszawie odzyskiwałem świadomość i zdawałem sobie coraz bardziej sprawę, że to nie są żarty” – wspominał Jackowski.

Lekarze postawili diagnozę – stenoza aortalna. Jest to choroba postępująca, która w konsekwencji prowadzi do konieczności wymiany zastawek serca na sztuczne. Jackowski zdecydował się na operację dopiero po kilku latach.

„Po kilku latach ponownie omdlałem i w trybie pilnym zrobiono mi tę operację” – opowiedział Jackowski.

Operacja została przeprowadzona 1 czerwca 2016 roku, w dniu jego urodzin. Na szczęście, wszystko poszło dobrze. Od tamtej pory Jackowski żyje ze sztuczną zastawką.
„Prędzej czy później każdemu z nas przyjdzie stanąć przed momentem, w którym nasz udział w tym filmie – w którym się często denerwowaliśmy, harowaliśmy, zatracaliśmy, byliśmy szczęśliwi – on się kończy. I te koniec najczęściej następuje w kompletnie nieoczekiwanym momencie” – podsumował jasnowidz

Stenoza aortalna

Stenoza aortalna, zwana też zwężeniem zastawki aortalnej, jest to choroba serca, w której zastawka aortalna nie otwiera się całkowicie. To utrudnia przepływ krwi z lewej komory serca do aorty, a następnie do reszty organizmu. Kiedy zastawka aortalna jest zwężona, serce musi pracować znacznie ciężej, aby przepompować krew do organizmu, co może prowadzić do poważnych problemów, takich jak niewydolność serca.

Czynniki ryzyka stenozy aortalnej

Następujące czynniki zwiększają ryzyko rozwoju stenozy aortalnej:

Starzenie: Ryzyko stenozy aortalnej rośnie z wiekiem, zwłaszcza dla osób powyżej 60 roku życia.

Wrodzone wady serca: Osoby urodzone z wadami zastawki aortalnej, takimi jak zastawka aortalna z dwoma płatkami zamiast trzech (zastawka dwudzielna), mają zwiększone ryzyko stenozy aortalnej.

Historia chorób serca: Osoby, które miały gorączkę reumatyczną lub inne schorzenia, które mogą uszkodzić zastawkę aortalną, są bardziej narażone na stenozę aortalną.

Stan zdrowia naczyń krwionośnych: Choroby takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca (nagromadzenie tłuszczu, cholesterolu i innych substancji w tętnicach) mogą zwiększyć ryzyko stenozy aortalnej.

Czynniki stylu życia: Otyłość, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta z wysokim spożyciem soli i tłuszczów nasyconych mogą przyczyniać się do ryzyka stenozy aortalnej.

Choroby takie jak cukrzyca: Osoby z cukrzycą mają zwiększone ryzyko chorób serca, w tym stenozy aortalnej.

Historia radioterapii klatki piersiowej: Osoby, które otrzymały radioterapię na obszar klatki piersiowej, na przykład w leczeniu raka piersi lub raka płuc, są narażone na większe ryzyko stenozy aortalnej.

Pamiętaj, że obecność jednego lub więcej z tych czynników ryzyka nie oznacza, że na pewno rozwiniesz stenozę aortalną. Jednak jeżeli masz jeden lub więcej z nich, warto porozmawiać z lekarzem o swoim ryzyku i o możliwościach jego zmniejszenia.

Źródło: o2.pl, portal.abczdrowie.pl, Youtube