in

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie i skomentował obecną sytuację. Polacy są zszokowani jego słowami

Cały kraj został sparaliżowany po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji w przypadku ciężkich wad płodu i nieuleczalnej choroby, która zagraża życiu. Na ulicach polskich miast pojawiają się oburzeni obywatele, którzy głośno wyrażają swój sprzeciw. Co na to wszystko Jarosław Kaczyński?

„Ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją. Co więcej, w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło” – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w oświadczeniu, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Jarosław Kaczyński zaapelował do wszystkich o to, aby bronili Kościoła, ponieważ on jest dzisiaj najbardziej atakowany.

„Mamy całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne. Tego wyroku nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji. Nie można uchwalić ustawy, która by dopuszczała aborcję na życzenie. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo. Bardzo często w tych atakach widać pewne elementy przygotowania, być może nawet wyszkolenia” – mówi.

Według Jarosława Kaczyńskiego „ten atak jest atakiem, który ma zniszczyć Polskę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak jak dotąd go postrzegaliśmy; tego narodu, który jest naszym narodem, który mamy w naszych umysłach i naszych sercach, który jest przedmiotem polskiego patriotyzmu”.

„Brońmy Polski, brońmy patriotyzmu i wykażmy tutaj zdecydowanie i odwagę. Tylko wtedy można tę wprost wypowiedzianą przez naszych przeciwników wojnę wygrać” – apeluje Jarosław Kaczyński do każdego z nas.

Słowa lidera PiS zszokowały Polaków, fala hejtu jest ogromna. A oto, co sądzą przedstawiciele opozycji:

Poniżej możecie obejrzeć całe oświadczenie wicepremiera:

A Wy co o tym sądzicie? Dajcie znać w sekcji komentarzy na Facebooku.