fot. Dall-e
in

Sernik z trzech składników – Lekki i puszysty jak pianka!

Prezentujemy Wam genialny przepis na sernik, zamieszczony przez japońską youtuberkę Ochikeron. Sernik zwie się Japońskim Sernikiem Bawełnianym i jest jednym z najdelikatniejszych serników jaki dotychczas mieliśmy okazję spróbować. Jest lekki i puszysty jak pianka. Przepis jest bardzo prosty, a do jego przygotowania potrzebujemy tylko trzech składników.

Składniki:
3 jaja
120 g białej czekolady
120 g serka śmietankowego

Przygotowanie:

1. Pierwszym krokiem będzie oddzielenie żółtka od białek. Następnie białka należy umieścić w lodówce aby się schłodziły.

2. Teraz na kuchenkę wstawiamy garnek z wodą, a nad nim miskę z czekoladą (w ten sposób czekolada nam się nie przypali). Cały czas mieszamy, aż czekolada całkiem się roztopi.

3. Do czekolady dodajemy serek śmietankowy, dokładnie mieszając, następnie zdejmujemy otrzymaną masę z garnka z wodą.

4. Dodajemy żółtka i znowu dokładnie mieszamy.

5. Teraz ubijamy schłodzone białka, do momentu uzyskania sztywnej piany.

6. Do uzyskanej wcześniej masy dodajemy 1/3 ubitego białka i delikatnie mieszamy. Kiedy dokładnie wymieszamy pierwszą porcję białka, dodajemy resztę i ponownie z dokładnością mieszamy.

7. Nacieramy papier do pieczenia olejem

8. Przygotowujemy formę wykładając ją papierem do pieczenia, dzięki temu ciasto będzie się porządnie trzymało. UWAGA: forma powinna mieć dosyć małą średnicę, bo inaczej wyjdzie „naleśnik” na taką ilość składników – jeśli mamy większą, musimy użyć ich nieco więcej.

9. Wlewamy ciasto do formy

10. Formę umieszczamy na blasze do której nalewamy odrobinę ciepłej wody

11. Wstawiamy blasze do rozgrzanego piekarnika na 170 stopni i pieczemy przez 15 minut, a po tym następne 15 minut w 160 stopniach i kolejne 15 minut w wyłączonym nagrzanym piekarniku.

12. Czekamy aż wystygnie

13. Gotowe! Warto posypać sernik cukrem pudrem.

Życzymy smacznego!:)

Gdyby było coś niejasne w przepisie, zapraszamy do linku poniżej, w którym znajdziecie film krok po kroku.