in

73-letni Polak pobił rekord świata. Nagranie podbija sieć, „Fenomen”

Jan Łuka to człowiek, który bez wątpienia może stać się inspiracją dla innych. Ten Polak nigdy nie odpuszcza i zawsze podąża za swoimi marzeniami. Tam, gdzie inni stwierdzają, że coś jest niemożliwe, on to po prostu robi!

Choć jest już emerytem, nadal ćwiczy i właśnie… ustanowił rekord świata! To, co pokazał na zawodach w Słowacji sprawia, że wszyscy przecierają oczy ze zdumienia.

Niezwykły 73-latek

Jan Łuka zajmuje się trójbojem siłowym. W ostatnich dniach pobił rekord świata.

„Jan Łuka w wieku 73 lat dziś na Mistrzostwach Świata GPC na Słowacji ustanowił rekord świata w martwym ciągu z wynikiem 207.5 kg !!! FENOMEN !! Taki człowiek się rodzi jeden na miliard!” – czytamy na portalu Strongman Polska.

Warto wiedzieć, że 73-latek wygrał z samym Mariuszem Pudzianowskim. Miało to miejsce w 2005 roku.

„Tak, to prawda. Pan Jan wygrał wtedy ze mną! Czyli jak może on w tym wieku robić wyniki to ja też w obecnym wieku. (…) Mistrzem się nie rodzisz!!! Na mistrza trzeba zapracować konsekwencją, uporem i systematyką przez długie lata!!! ZAPAMIĘTAJCIE TE SŁOWA!!” – mówił Pudzianowski.

W wywiadzie dla portalu Facet WP, który został udzielony kilka lat temu, 73-latek przekazał, że sport jest jego miłością, odkąd skończył 18 lat. Był wtedy chudy i uznał, że najwyższa pora zacząć pracować nad swoim ciałem.

Obejrzyjcie to niezwykłe nagranie z mistrzostw świata poniżej!

Źródło: o2.pl