fotografie: Youtube/ Slick and Natty
in

Jak „zszyć” dziurę na ubraniu bez igły i nici? Gdy użyjesz tego triku, nie będzie po niej śladu!

Na Twoim ulubionym ubraniu pojawiła się dziura? – Zobacz, co zrobić, jeśli nie masz igły lub nici pod ręką.

Ten trik pomoże Ci poradzić sobie z problemem. Co więcej, jeśli „zszyjesz” koszulkę w ten sposób, wada nie będzie nawet widoczna. Ale dla takiego efektu konieczne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji. Ten sposób nie zadziała niestety na bardzo cienkiej, delikatnej tkaninie lub dzianinowych swetrach i czapkach.

Jak „zszyć” dziurę na ubraniu bez igły i nici?

Do usunięcia dziurki, będziesz potrzebował specjalnej siatki klejącej – jest sprzedawana w sklepach odzieżowych. Potrzebne będzie również żelazko.

Aby wyeliminować dziurę na ubraniu, umieść siatkę klejącą na uszkodzonej tkaninie od wewnątrz.

Z przodu tkanina powinna być lekko ściągnięta, aby krawędzie otworu były ściśle połączone, bez luk.

Ostatnim etapem jest prasowanie. Umieść rozgrzane żelazko na uszkodzonym obszarze tkaniny i przytrzymaj przez 20-30 sekund, nie dłużej!

Na tym kończy się twoja praca. Materiał klejący bezpiecznie zapina uszkodzony obszar na odzieży. Wada będzie praktycznie niewidoczna. Jeśli dziura jest cerowana lub zszyta nicią, trudno to osiągnąć. Po pierwsze, ciężko jest dobrać odpowiednią nić, która idealnie pasowałaby do koloru materiału. Po drugie, kiedy cerujesz dużą dziurę, materiał jest napięty. Nie ma otworów, ale nierówności tkaniny są wyraźnie widoczne.

Bez igły i nici każdy z was może „zszyć” dziurę. W tym celu nie są potrzebne specjalne umiejętności. Wszystko jest bardzo proste. Instrukcje krok po kroku znajdziesz w poniższym filmiku: