in ,

Jak zrobić samemu żel antybakteryjny? To prostsze niż myślisz!

W wielu sklepach i aptekach zabrakło już płynów i żelów antybakteryjnych. Wszystko to za sprawą koronawirusa. Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie – co z tymi, dla których nie starczyło tych środków? Okazuje się, że można go zrobić samemu w domu i wcale nie potrzeba do tego skomplikowanych składników! To prostsze niż myślisz!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie musi zamawiać niezbędnych środków przez internet za wygórowane ceny. Wszystko, co potrzebne, mamy w zasięgu ręki. Jeśli raz skorzystasz z tego sposobu, nie będziesz już potrzebował płynu i żelu z apteki czy sklepu.

Poniżej przedstawiamy niezbędne składniki i instrukcję krok po kroku, dzięki której zrobimy płyn antybakteryjny.

Niezbędne składniki:

– 60 ml spirytusu
– 35 ml żelu z aloesu
– 10 ml gliceryny
– 30 kropli (1,5 ml) olejku z drzewa herbacianego
– 20 kropli (1 ml) olejku lawendowego

Co należy zrobić z przygotowanymi składnikami? Umieszczamy je w butelce i mieszamy, potrząsając. Zamiast butelki możemy użyć także słoiczka. Tak przygotowana mikstura może stać 2-3 miesiące.

Ważne jest, aby podczas przygotowywania mikstury nie przesadzić ze spirytusem! Może on zniszczyć i podrażnić skórę.

Jeśli nadal nie do końca jesteś pewny, jak przygotować płyn antybakteryjny, sprawdź, jak przygotowuje go znana youtuberka RedLipstickMonster. Podziel się tym pomysłem ze swoimi bliskimi! Wszyscy razem dbajmy o bezpieczeństwo w tym trudnym dla nas czasie.