in

Dzieci w każdym wieku pokochają zabawę tym 2 składnikowym sztucznym śniegiem!

Śnieg jest niezwykle ciekawym zjawiskiem dla naszych dzieci, niestety nie zawsze mogą one go zastać za oknem i się nim pobawić. Dlatego pewni pomysłowi majsterkowicze wpadli na pomysł, aby stworzyć go w sztucznej formie i sprawić frajdę dzieciakom lub wykorzystać go do dekoracji.

Potrzebne są tylko 2 składniki: soda oczyszczona i biała odżywka do włosów. To bardzo proste, wystarczy wymieszać 3 szklanki sody oczyszczonej z 1/2 szklanki odżywki do włosów. Całość należy mieszać ręcznie, to pozwoli Ci wyczuć konsystencję śniegu. Jeśli okaże się, że jest zbyt lepka, dodaj trochę więcej sody. A jeśli czujesz, że jest nieco sztywna, dodaj więcej odżywki do włosów.
Niektórzy majsterkowicze używali kremu do golenia zamiast odżywki do włosów, dzięki czemu śnieg wydawał się być zimny. Inne kombinacje obejmują skrobię kukurydzianą i krem do golenia, sodę oczyszczoną i wodę lub gruboziarnistą sól morską. Możesz skorzystać także z tych pomysłów.

Spraw radość swoim dzieciakom i obejrzyj film poniżej przedstawiający poradnik, jak zrobić sztuczny domowy śnieg i jak się on sprawuje w praktyce. Zanim jednak przystąpisz do zabawy z dziećmi, użyj blachy do pieczenia lub gazety na której umieścisz śnieg, aby nie nabałaganić.