fot. freepik.com
in

Dzięki tej ukrytej opcji w grzejniku zaoszczędzisz na ogrzewaniu. O tym wiedzą nieliczni.

Polacy obawiają się tegorocznych rachunków za ogrzewanie. Czy istnieją jakieś sposoby na to, aby zaoszczędzić? Jak się okazuje, można skorzystać z pewnej metody, z której wciąż zdają sobie sprawę tylko nieliczni.

Chodzi o ukrytą funkcję grzejnika. Dzięki niej ograniczenie kosztów będzie prostsze niż myślisz!

Jak zaoszczędzić?

Obawy związane z sezonem grzewczym spędzają sen z powiek wielu Polakom. Nikt z nas nie chciałby dostać „rachunku grozy”. Jak zatem ogrzewać mieszkanie czy dom?

Kluczową zasadą będzie w tym wypadku unikanie długiego wietrzenia pomieszczeń. Nie rezygnuj z wpuszczania świeżego powietrza, ale pamiętaj, by nie przesadzać!

Podczas wietrzenia grzejniki powinny być zakręcone.

„Wystarczy ustawić pokrętło na pozycji „0”. Wówczas termostat nie zacznie pobierać więcej energii, aby wyregulować temperatury pomieszczenia” – wyjaśnia „Super Express”.

Czy wiesz o tym, co kryje się pod cyferkami na pokrętle kaloryfera?

„SE” postanowiło zwrócić uwagę na to, że grzejniki w naszym kraju mają termostaty ze skalą 0 do 5. Co dokładnie znaczą poszczególne cyfry?

0 lub śnieżynka – grzejnik utrzymuje temperaturę 6-8 stopni Celsjusza;
1 – 12-13 st. Celsjusza w pomieszczeniu;
2 – 15 st. Celsjusza;
3 – 18-20 st. Celsjusza;
4 – 22-24 st. Celsjusza;
5 – 28 st. Celsjusza i wyżej.

Jeśli decydujesz się na ustawienie grzejnika na „5”, musisz pamiętać o tym, że wcale nie ma gwarancji na szybsze nagrzanie się pomieszczeń. Poza tym, takie działanie może doprowadzić do wysuszenia się powietrza w naszym mieszkaniu lub domu.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: se.pl