in

Od zawsze nas okłamywano. Naukowcy dowiedli, jak naprawdę wyglądał Jezus.

Chyba każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie Jezusa. Na każdym kroku możemy zobaczyć białego mężczyznę z brodą o niebieskich oczach i długich ciemnych włosach. Eksperci są jednak pewni, że to bardzo mylny wizerunek.

Jak Jezus wyglądał naprawdę?

Joan Taylor jest panią profesor z katedry początków chrześcijaństwa i judaizmu w King’s College London. Nie ma wątpliwości co do tego, że Jezus w żadnym razie nie wyglądał tak, jak się go wszędzie pokazuje. W rzeczywistości miał o wiele krótsze włosy i ciemną skórę. Poza tym broda na pewno była krótsza, a strój – gładki i bezbarwny.

„Warto podkreślić, że obrazy syna Bożego z czasem dają nam wskazówki, jak wyobrażano sobie Jezusa w różnych środowiskach, ale absolutnie nic nie mówią o tym, jak naprawdę wyglądał.Obrazy Jezusa zostały w dużej mierze stworzone w epoce bizantyjskiej (IV-VI wiek). Bizantyjskie obrazy Jezusa oparte były na podobieństwie Mesjasza do grecko-rzymskiego bóstwa.” – tłumaczy Taylor.

Joan Taylor od lat zgłębia prawdy o początkach religii chrześcijańskiej i doszła do wniosku, że Jezus nie mógł wyglądać tak, jak się go pokazuje. Ludzie żyjący w Judei w I wieku wyglądali zupełnie inaczej.

”Wszyscy wiedzą, jak wygląda Jezus: jest najbardziej malowaną postacią w sztuce zachodniej, rozpoznawalną wszędzie jako posiadającą długie włosy i brodę, długą szatę z rękawami (często białą) i płaszczem (często niebieskim). Ale jak on naprawdę wyglądał jako człowiek żyjący w Judei w I wieku? Temat ten od dawna interesuje.” – podkreśla.

Poniżej przedstawiamy prawdopodobny wizerunek Jezusa:

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Popularne.pl, unilad.co.uk / Fotografie: imgur, pixabay