fot. pixabay
in

10 prostych zasad, dzięki którym będziesz wyglądać bosko bez nakładania makijażu

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż naturalne piękno. Dziś, paradoksalnie, aby osiągnąć efekt naturalności, istnieje wiele kosmetyków. Jednak nawet najbardziej wymyślny makijaż zanika w porównaniu ze zdrowym i świeżym wyglądem.

Zwracamy uwagę na 10 małych sztuczek, za pomocą których możesz wyglądać idealnie bez nakładania makijażu.

Jak wyglądać świetnie bez makijażu?

Podkreśl brwi

Jak mówią artyści makijażu, brwi są najważniejszą częścią twarzy. Ekspresyjność spojrzenia zależy od ich formy. Jeśli nie dbasz o nie, to nawet przy najpiękniejszym makijażu zepsuje to cały obraz. Ważne jest, aby wybrać formę, która najbardziej Ci odpowiada. W razie potrzeby można je zabarwić specjalną farbą do brwi, aby ich kolor pasował do koloru cebulki włosów. Jeśli z natury masz rzadkie brwi, możesz zwiększyć ich wzrost za pomocą mieszanki oleju rycynowego i witaminy A.

Podkreśl oczy

Przede wszystkim pozbądź się kręgów pod oczami. Ale niczego nie maluj… Musisz się wyspać i monitorować, co jesz. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość żelaza i witamin z grupy B. Można je znaleźć w produktach takich jak biała fasola, mięso, ryby, jajka, orzechy (orzechy włoskie i orzechy laskowe), kapusta. Możesz również używać kremów do skóry wokół oczu z retinolem lub zimnymi okładami z zielonej herbaty.

Wybiel szkliwo zębów

Uśmiech każdej osoby dodaje uroku. Dlatego uważnie monitoruj biel zębów. Zalecamy zastąpienie zwykłej pasty na taką z wybielaniem, ale oczywiście nie należy jej nadużywać. Jeśli masz możliwości finansowe i chcesz osiągnąć efekt oszałamiającego uśmiechu, możesz przeprowadzić profesjonalne wybielanie w klinice dentystycznej.

Nie zapominaj o ustach

Wiele osób starannie dba o swoją skórę, poświęcając jej dużo czasu, ale całkowicie zapomina o ustach. A ona także potrzebują indywidualnej opieki. Higieniczne pomadki lub po prostu naturalne olejki powinny stać się integralną częścią twojej torebki. Istnieje inna metoda, która pomaga ustom wyglądać idealnie.

Dbaj o swoje włosy

Żaden makijaż nie pomoże, jeśli masz nieokreślony kolor włosów i nieodpowiednią fryzurę. A jeśli chcemy wyglądać naturalnie, należy zwrócić szczególną uwagę na włosy, ponieważ jest to ważny element obrazu. Spróbuj wybrać fryzurę, która najlepiej będzie pasować do kształtu twarzy. Poproś o radę profesjonalnego stylisty lub po prostu poproś wszystkich znajomych. To samo dotyczy koloru włosów. Nie zapomnij o usunięciu rozdwojonych końcówek. Znajdź odpowiedni szampon i balsam do pielęgnacji włosów. Wyciągi z cytrusów, olej ylang-ylang i łopian pomagają osiągnąć piękny połysk.

Używaj ochrony przeciwsłonecznej

Nadmierna ekspozycja na słońce powoduje pojawienie się zmarszczek, a także rozwój raka. Dotyczy to szczególnie właścicieli jasnej skóry. Jednak nie tylko letnie słońce jest niebezpieczne dla zdrowia skóry, dlatego używanie kremów z filtrami SPF musi stać się Twoim nawykiem.

Dbaj o swoją skórę

Pielęgnacja twarzy polega przede wszystkim na dbaniu o naszą skórę. Według kosmetologów idealną pielęgnacją twarzy jest stosowanie balsamu na skórę, do jej mycia rano i czystej wody wieczorem. Po przebudzeniu możesz również użyć specjalnego mleczka do czyszczenia, aby podnieść jej ton po śnie. Główną zasadą, o której należy pamiętać, jest ostrożne podejście do skóry. Pocieranie i wydrapywanie krostek tylko ją niszczą, szczególnie dotyczy to skóry wrażliwej. Bardzo przydatne będzie zastosowanie masek kosmetycznych lub miękkiego peelingu w celu usunięcia martwych komórek.

Zadbaj o sen

Jeśli nie dostarczysz organizmowi wystarczająco dużo snu, możesz zapomnieć o zdrowym i świeżym wyglądzie. Dla dobrego samopoczucia wystarczy spać co najmniej 7-9 godzin w nocy. Za radą lekarzy powinieneś iść spać nie później niż o 23:00, ponieważ po dwunastej nasz mózg produkuje hormon melatoninę, zwany także hormonem młodości i długowieczności. I nie na próżno nazywają go tak, ponieważ to on reguluje nasze biorytmy, utrzymuje ciało w zdrowym stanie, pomaga radzić sobie ze stresem i bierze udział w regulacji układu hormonalnego.

Zadbaj o swoją dietę

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że stan naszej skóry zależy bezpośrednio od diety. Duża ilość słodkich, mąkowych, tłustych i słonych potraw, fast foodów, alkoholu nie tylko wpływa na naszą sylwetkę, ale także na skórę. Dla dobra urody twojej skóry, ogranicz te produkty i dodaj do codziennego spożycia naturalne jogurty, warzywa, jajka, owoce cytrusowe, tłuste ryby i zieloną herbatę. Są to jedne z głównych rodzajów żywności, które przyczyniają się do poprawy wyglądu.

Ubrania

Właściwie dobrane ubrania odgrywają ważną rolę w naszym wyglądzie. Wszyscy mamy różne odcienie skóry i włosów. Przez zły dobór ubrań, nasza skóra może wydawać się blada. Aby skompensować ten efekt, należy wybrać jaśniejsze i czystsze kolory.