fot. freepik
in

Większość z nas źle używa obieraczki. Będziesz w szoku, gdy dowiesz się, jak z niej korzystać

Wydawałoby się, że korzystanie z obieraczki to jedna z najprostszych czynności, jakie w ogóle można wykonywać w kuchni. Jak się jednak okazuje, mnóstwo osób nie ma pojęcia o tym, że używa jej źle. Aż ciężko w to uwierzyć!

Pewna TikTokerka postanowiła pokazać, jak we właściwy sposób korzystać z tego pozornie prostego urządzenia. Internauci są w szoku.

„Nie miałam pojęcia!” – czytamy w komentarzach.

Jak używać obieraczki?

TikTokerka Claire Banayad w ostatnim czasie podzieliła się filmikiem, który w momencie stał się prawdziwym viralem. Kobieta pokazała, jak należy obierać warzywa i owoce za pomocą obieraczki. Większość osób po prostu przesuwa narzędzie z góry na dół, ale tym sposobem utrudnia sobie pracę – co zatem należy robić?

Każdy, kto decyduje się na użycie obieraczki, powinien przesuwać ją w obie strony, nie odrywając jej od warzywa czy owocu. To zdecydowanie ułatwia pracę!

Autorka nagrania przyznała się, że dopiero w wieku 30 lat poznała prawdę na temat używania obieraczki.

„Dlaczego nikt wcześniej mi o tym nie powiedział?” – pisze.

@clairebanayad

6 million and still counting 😅😅😅

♬ original sound – OneStopChop

Kobieta nie spodziewała się, że jej nagranie tak bardzo przykuje uwagę internautów. Wideo zebrało 410 000 polubień, a pod nim pojawiła się lawina komentarzy. Wyszło na jaw, że nie tylko TikTokerka źle obierała warzywa i owoce. Mnóstwo osób popełniało ten sam błąd.

„Po obejrzeniu tego filmu mam ochotę pobiec do kuchni i zacząć obierać warzywa i owoce” – czytamy w komentarzach.

„Nie miałam pojęcia! Przez całe życie robiłam to inaczej. To rewolucja! Hahaha!” – pisze internautka 

A Ty? Również popełniałeś ten błąd? Daj znać w komentarzu!