fot. facebook/ Babyhintsandtips
in

Banalny trik po którym dziecko zasypia w ciągu sekundy. Każdy rodzic powinien go znać

Bycie matką nie jest łatwym zadaniem. Jest to ciężka praca, która wymaga poświęcenia i niekończącej się energii.

Opieka nad małym dzieckiem to praca 24/7, która może pozbawić cię energii bardziej niż cokolwiek innego, a matka dwójki dzieci, Abigail Garcia, natrafiła na sztuczkę, której wszystkie matki (i ojcowie) będą chcieli się nauczyć.

Dla niektórych ten trik jest kontrowersyjny, a dla innych – zabawny. Najważniejsze jest jednak to, że jest prosty i skuteczny.

Wyczerpana matka

Dwoje dzieci Abigail, 16-miesięczny Jeremiah i 2-miesięczna Ania, urodziły się za wcześnie, dlatego potrzebują wyjątkowej opieki.

Ania cierpi na bóle brzucha i refluks żołądkowy, w wyniku czego wymaga nieco większej uwagi.
„Dotarłam do sytuacji, w której nie mogłam ich zostawić na dłużej niż 10 minut, Ania nie była w stanie spać, gdy nie było mniej przy niej i cały czas płakała.”.

Wyczerpana matka zwróciła się do Internetu, aby znaleźć rozwiązanie problemu. Szybko znalazła sztuczkę, która okazała się idealna.

Jak uśpić niespokojne dziecko?

To bardzo proste, potrzebna jest nam do tego sztuczna dłoń. Trik polega na tym, że dziecko cały czas czuje, że mama jest przy nim, co powoduje, że śpi znacznie dłużej i spokojniej.

Abigail wzięła lateksową rękawicę, napełniła ją ryżem i zawiązała. Otrzymała skuteczną i idealną „sztuczną rękę”.
„Gdy tylko położyłam jej rękawiczkę na plecach, już po chwili przestała płakać, co za wielka ulga!”

Ania zapadła w głęboki sen i to wszystko dzięki rękawicy pełnej ryżu. Wyczerpana matka w końcu miała czas na prysznic i filiżankę ciepłej kawy.

Abigail zamieściła sztuczkę na Facebooku, a post otrzymał dziesiątki tysięcy akcji i komentarzy.

Jesteś rodzicem? A może masz przyjaciół, którzy są rodzicami? Jeśli tak, podziel się historią, aby rozpowszechnić tę genialną sztuczkę!