in

Jak uśmierzyć nagły ból zęba w krytycznej sytuacji? Na ten domowy sposób nie ma mocnych!

Czosnek jest lepiej znany jako przyprawa, a jego niepowtarzalny smak zapewnił specjalne miejsce w kuchniach na całym świecie. Ale starożytni Rzymianie, Chińczycy, Grecy i Egipcjanie wiedzieli, że czosnek ma również wspaniałe zastosowania lecznicze.

Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które mogą być pomocne w leczeniu różnych dolegliwości, w tym bólu zęba. Magiczny składnik nazywa się allicyną.

Jeśli nie możemy lub nie chcemy faszerować się lekami, warto wypróbować ten domowy sposób z czosnkiem, dzięki któremu uda nam się dotrwać do spotkania ze stomatologiem.

Oto jak używać czosnku, aby uśmierzyć nagły ból zęba:


W przypadku bólu zęba spowodowanego przez infekcje lekko pocieraj bolesne miejsce ząbkiem czosnku przez siedem do dziesięciu minut. Następnie delikatnie i ostrożnie przeżuwaj ząb czosnkowy, aby uwolnić sok. Ból ustąpi w ciągu 15-30 minut.
 
Możesz też wypić mieszankę składającą się z ciepłego mleka i 3-4 przeciśniętych przez praskę ząbków czosnku, pamiętając, aby w trakcie picia lekko płukać jamę ustną.
 
Czosnek jest świetnym lekarstwem na ból zęba, szczególnie podczas weekendu, kiedy gabinet dentystyczny jest zamknięty. Pamiętaj jednak, że jest to tylko środek awaryjny, a nie lekarstwo. Jeśli ból zęba utrzymuje się, należy jak najszybciej udać się do dentysty. Bóle zębów pojawiają się z różnych powodów, a lekarstwo domowe nie zawsze wystarcza. Dlatego w razie wątpliwości lub w celu zachowania ostrożności szukaj profesjonalnej pomocy.