fot. freepik.com
in

Jak uprawiać organiczną cytrynę we własnej kuchni? 1 nasionko to wszystko, czego Ci trzeba

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak uprawiać cytryny w zaciszu własnego domu? W erze zwiększonej świadomości zdrowego stylu życia i samowystarczalności, uprawa własnych roślin doniczkowych staje się coraz popularniejsza. W tym artykule pokażemy Ci, jak za pomocą kilku prostych kroków, możesz cieszyć się pięknem i korzyściami zdrowotnymi, jakie oferuje hodowla własnych cytryn.

Jak uprawiać cytryny we własnym domu?

Czego potrzebujesz

– 1 cytryna
– gleba z dużą ilością składników odżywczych
– odpowiedni pojemnik lub doniczka
– folia spożywcza
– miejsce z dużą ilością światła słonecznego

Przygotowanie

1. Umieść glebę w odpowiedniej donicy i dodaj wodę, aby ją zwilżyć.

2. Pokrój cytrynę i wybierz nasionko o najlepszym kształcie. Nie susz, musi być wilgotne. Zrób mały otwór w ziemi i umieść pestkę w środku.

3. Przykryj glebą i podlej. Sprawdzą się wszystkie rodzaje gleby kwiatowej, ale zalecam stosowanie mieszanki torfu, perlitu, wermikulitu i nawozu organicznego.

4. Przykryj doniczkę folią spożywczą, a następnie umieść ją w słonecznym miejscu.

5. Uważaj, aby nie nadmiernie nawodnić ziemi, co może spowodować gnicie nasion. Gdy tylko drzewo cytrynowe zacznie kiełkować, usuń nakrycie. Powinno to zająć od jednego do dwóch tygodni.

6. Umieść doniczkę na słońcu. Pamiętaj, że twoje drzewo cytrynowe potrzebuje ośmiu godzin światła dziennie, a otaczająca go gleba powinna być stale wilgotna.

Dbanie o roślinę cytryny

Regularnie podlewaj drzewko, aby miało wystarczająco dużo wilgoci, ale upewnij się, że doniczka ma zrobione otwory drenażowe w dnie.

Zapewnij roślinie wystarczająco dużo światła słonecznego (osiem godzin dziennie).

W razie potrzeby dodaj nawóz i przenieś drzewo do większej doniczki, gdy stanie się ono zbyt duże. Po pewnym czasie będziesz musiał przenieść je na balkon, ganek lub do ogrodu.

Najlepszą porą na uprawę cytryny jest wiosna. Nie konieczne, ale odkryłam, że cały proces jest o wiele przyjemniejszy i bardziej produktywny o tej porze roku.

Dodatkowa wskazówka

Nigdy więcej nie będziesz musiał iść do sklepu po cytryny. Nie zapominaj, że cierpliwość jest kluczem, jeśli chodzi o tę piękną roślinę.

Podziel się tym artykułem na Facebooku, aby cała twoja rodzina i przyjaciele również mogli hodować własne cytryny!