Fot. freepik.com
in

Jak uniknąć kaca? Wystarczy, że zrobisz tę jedną rzecz przed pójściem na imprezę

Z pewnością duża część osób po imprezie sylwestrowej będzie męczyć się z powodu kaca. Czy da się zapobiec takiemu scenariuszowi? Jak najbardziej! Wystarczy, że zjemy tę jedną rzecz, zanim wyjdziemy świętować. O czym mowa? O tym powinien wiedzieć każdy imprezowicz.

Jak uniknąć kaca? – Niezawodny sposób

Kto z nas przynajmniej raz w życiu nie cierpiał z powodu kaca? Jak się okazuje, jest niezawodny sposób na to, jak sprawić, byśmy o nim zapomnieli raz na zawsze. Mowa o jednej bardzo ważnej rzeczy.

Uczucie ciężkości w głowie, poranne mdłości i ogólne osłabienie organizmu to niemal nieodłączny element kolejnego dnia po imprezie. Ci, którzy lubią dużo wypić, muszą być na to skazani albo… zjeść coś tłustego przed wyjściem z domu lub w trakcie imprezy przed spożyciem alkoholu! Może być to np. jajecznica lub rosół. Nie wolno tego jednak robić po imprezie, ponieważ będziemy mieć do czynienia z zupełnie odwrotnym efektem.

Fot. freepik.com

Dzięki tłustemu posiłkowi alkohol nie będzie tak szybko wchłaniał się do naszego przewodu pokarmowego. Organizm będzie skoncentrowany na tym, żeby spalić tłuszcz.

Dzięki tej metodzie upijemy się, ale później niż normalnie, a następnego dnia nie będziemy mieć do czynienia ze strasznym kacem.

A co w chwili, gdy nas już dopadnie? Wtedy warto zjeść coś słodkiego, np. cukierki albo czekoladę. Glukoza zawarta w tych produktach dostarczy nam energii, a mózg szybciej się zregeneruje. Poza tym trzeba pić czystą, wysoko zmineralizowaną wodę. Pomocna będzie także witamina C i elektrolity. Nie wolno sięgać po napoje energetyczne, ponieważ pobudzi on ośrodkowy układ nerwowy, co w przypadku kaca jest bardzo złe.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl