fot. freepik.com
in ,

Nie uwierzysz, jak pszczoły zabijają swojego wroga. To nagranie rozkłada na łopatki

Pszczoły to zdecydowanie jedne z najbardziej niesamowitych owadów. Wystarczy je poobserwować, aby przekonać się, że ich życie jest pełne sprawdzonych metod i zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. Kiedy do sieci trafił pewien filmik z ich udziałem, internauci nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

Jak pszczoły bronią się przed wrogiem?

Japoński gatunek pszczół ma niezawodny sposób na to, co robić, kiedy na horyzoncie pojawi się ich wróg. Wystarczy… ciepło i dwutlenek węgla.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak intruz zostaje otoczony przez pszczoły tak, że nie może się uwolnić. Otaczają go i doprowadzają do stanu, w którym temperatura wewnątrz formacji zostaje podniesiona do 45 stopni Celsjusza.

Dzięki tej taktyce pszczoły nie ponoszą żadnych szkód, a wróg zostaje uśmiercony. Ale to nie wszystko!

Kiedy pszczoły duszą swojego wroga, poziom tlenu automatycznie bardzo spada. Fumio Sakamoto z japońskiego Kyoto Gakuen University jest zdania, że dzięki temu szerszeń ginie w przeciągu zaledwie pięciu minut.

Po tym czasie pszczoły jednak nie oddalają się, tylko czekają, aby sprawdzić, czy na pewno intruz nie żyje. Trzeba przyznać, że to naprawdę niesamowite!

Koniecznie obejrzyj nagranie poniżej i podziel się nim ze znajomymi:

źródło: techgame.pl