fot. freepik.com
in

Męczy Cię wieczny smród z kosza na śmieci? Oto trik, który rozwiąże ten problem raz na zawsze!

Jak wszyscy wiemy, im dłużej odpady leżą, tym bardziej śmierdzą. Worki jednak są drogie i staramy się zapełnić je całe, zanim wyniesiemy śmieci do kontenera.

Niestety po kilku dniach zapach może rozprzestrzenić się w kuchni i okazać się dla nas wyjątkowo męczący. Co zrobić w tej sytuacji? Mamy na to sposób!

Jeśli masz problem ze śmierdzącym koszem, wcale nie musisz tracić czasu i marnować worków, aby wyrzucać śmieci codziennie. Ta sztuczka jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby utrzymać świeży i przytulny zapach w swojej kuchni.

Jak skutecznie pozbyć się zapachu z kosza na śmieci?

Sztuczka z wacikiem i olejkiem eterycznym. Jest nie tylko bardzo łatwa do wykonania, ale także pachnie naprawdę wyjątkowo!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CosmetiCosmos (@cosmeticosmos)

Oto, jak to działa:
Będziesz potrzebować waty/wacika i kilku kropli olejku eterycznego. Nasącz wacik olejkiem i umieść go w koszu na śmieci. Nie tylko sam kosz będzie teraz pachniał, ale także nada to wspaniały zapach obszarowi wokół niego.

Możesz użyć dowolnego olejku, który chcesz, ale są takie, które lepiej poradzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami np. olejek z trawy cytrynowej (doskonale chroni przed bakteriami i równoważy zapachy) oraz mocniejsze olejki jak olejek z drzewa herbacianego lub mięty pieprzowej, które skutecznie pochłaniają brzydkie zapachy a także chronią przed owadami i gryzoniami.

Jak często używać tej sztuczki?
Częstotliwość użytkowania naprawdę zależy od Ciebie. Możesz wrzucić bawełnianą kulkę nasączoną olejem, gdy tylko zaczniesz czuć nieprzyjemne zapachy z kosza.

Najlepiej będzie, gdy umieścisz wacik na dnie kosza, pod torbą i wymienisz go przynajmniej raz w tygodniu.

Możesz też posypać dno worka odrobiną sody oczyszczonej lub żwirkiem dla kota, jednak powyższy sposób jest znacznie tańszy i skuteczniejszy.

Udostępnij tę genialną sztuczkę znajomym na Facebooku, aby inni też mogli cieszyć się ładnie pachnącą kuchnią!