in

Użyj tego naturalnego środka i pozbądź się pleśni ze swojego domu raz na zawsze

Jeśli pleśń pojawia się często w Twoim domu, musisz zdawać sobie sprawę z jej negatywnych skutków dla zdrowia i pozbyć się jej jak najprędzej! Główne problemy zdrowotne, jakie może ona wywoływać to bóle mięśni, astma, alergia, różnorakie infekcje układu oddechowego aż do depresji, chorób nowotworowych, problemów z koncentracją czy ogólnym zmęczeniem. Jednak posiadamy jeden bardzo skuteczny sposób, aby rozwiązać ten nieprzyjemny problem!

Naturalny środek na pleśń

Spray, który chcemy zaprezentować zawiera tylko jeden naturalny składnik – olejek z drzewa herbacianego, jest to jeden z najbardziej uniwersalnych roślinnych olejków.

jak-pozbyc-sie-plesnix
Tangopaso, Public domain, via Wikimedia Commons

Jest pozyskiwany z liści Melaleuca Alternifoli, drzewa, które pochodzi z Australii. Korzystne właściwości tych liści są wykorzystywane przez Aborygenów od stuleci w przypadku dezynfekcji i leczenia ran – oni gnietli je na papkę i stosowali na dotknięte chorobą obszary.

Według historyków, niesamowite właściwości tego olejku stwierdzono już w 1920 roku przez australijskich naukowców, którzy odkryli, że antyseptyczne właściwości tego oleju są 100 razy bardziej skuteczne niż karbol (który był wtedy powszechnie stosowanym środkiem bakteriobójczym).

Obecne badania sugerują, że olej ten jest użyteczny w leczeniu różnych problemów zdrowotnych takich jak katar, ból gardła, zapalenie oskrzeli, astma czy gruźlica. Ponadto, ze względu na silne właściwości antybiotyczne, olej z drzewa herbacianego przynosi także ulgę w leczeniu problemów skóry, takich jak oparzenia, wysypki i łupież.

Fot. freepik.com

Jednak ten artykuł przedstawi sposób na wykorzystanie tego olejku do wyeliminowania pleśni z domu. Jest to skuteczny środek do walki z bakteriami i pleśnią, a jego zastosowanie jest bardzo proste.

Co potrzebujesz?:
– Butelkę z rozpylaczem
– 2 łyżeczki olejku z drzewa herbacianego
– 2 szklanki wody
Instrukcja:
Należy zmieszać olejek z drzewa herbacianego z wodą i wlać powstałą mieszaninę do butelki ze sprayem. Następnie, spryskać wszystkie obszary, w których pojawia się pleśń i pozostawić do wyschnięcia. Następnie za pomocą ręcznika wytrzeć te miejsca do czysta.

Szybkie efekty miło Cię zaskoczą!