fot. freepik
in

Mrówki zaatakowały twój dom lub ogród? Poznaj 5 prostych metod i pozbądź się ich raz na zawsze

Mrówki to niesamowite stworzenia, są bardzo inteligentne, zorganizowane i odgrywają ważną rolę w naturze. Ale niestety potrafią być wyjątkowo irytujące, gdy dokonują inwazji na nasz dom lub ogród. Mogą przeniknąć nawet do spiżarni i dostać się do żywności, a także budować kolonie tuż za drzwiami. Włamują się do domu przez pęknięcia i otwory. A najgorsze jest to, że niektóre gatunki mogą nas ukąsić i to wyjątkowo boleśnie. Na szczęście są naturalne metody aby wysłać silne przesłanie do tych małych intruzów i szybko wygonić ich z naszego terytorium. Zapoznaj się z poniższą listą i zacznij działać.

Naturalny sposób na mrówki

Cynamon

Mrówki są wrażliwe na zapachy, a ich receptory zapachowe są 5 razy bardziej wrażliwe niż u przeciętnego owada. Mimo iż większość z nas lubi zapach cynamonu, mrówki nienawidzą zapachu przypraw. Możesz użyć oleju z cynamonu lub sproszkowanego cynamonu, aby łatwo je przegonić.
– Dodaj 1/2 łyżeczki oleju cynamonowego lub sproszkowanego cynamonu do 1 szklanki wody. Wymieszaj i zanurz w mieszance płatek kosmetyczny i użyj go do zacierania obszarów, w których podróżują mrówki. Powtarzaj to raz dziennie, aż mrówki znikną.
– Inną wskazówką jest pozostawienie pałeczek cynamonu wokół drzwi, okien i innych wejść do domu.
– Można również wymieszać cynamon z wodą w butelce z sprayem i użyć go do rozpylania wszędzie tam, gdzie występują mrówki.

Pieprz cayenne

Ogromna dawka pieprzu cayenne mogłaby zmienić miejsce zamieszkania tych małych insektów. Zagotuj w garnku dużą ilość wody. Następnie dodaj do niej sporo pieprzu cayenne. Wylej powstałą mieszankę tam, gdzie widzisz otwory, pęknięcia lub mrówki.

Ocet

Mrówki nienawidzą także kwaśnego zapachu octu. Jest to dla nas dobra wiadomość, ponieważ możemy skutecznie oczyścić swoje patio przy użyciu super-tanich składników.
Napełnij butelkę z rozpylaczem równą ilością wody i octu. Następnie dodaj do niej kilka kropli soku z cytryny. Przed każdym użyciem wstrząśnij butelkę, a następnie rozpyl mieszankę na obszary zajęte przez te insekty. Wykonuj to raz dziennie, dopóki mrówki znikną.

Woda

Jeśli odkryłeś kolonię mrówek, po prostu zalej ją wodą, jest to doskonały sposób, aby się ich pozbyć. Sięgnij po wąż ogrodowy i pozwól mu działać przez około 10 minut, tak aby gleba była porządnie nasączona. Powtarzaj to codziennie, aż mrówki znikną.

Mrówki wracają?

Może się zdarzyć, że mrówki powrócą, nawet jeśli ciężko pracowałeś nad tym, aby utrzymać je z daleka.
Dzieje się tak dlatego, że mrówki pozostawiają ślady zapachu, które nawigują inne mrówki do tego samego miejsca. Aby pozbyć się śladów zapachu, weź butelkę do rozpylania i wymieszaj w niej równą ilość wody i octu. Spryskaj nim wszelkie otwory, pęknięcia, ramy drzwi i miejsca w których mieszkały mrówki.

Silne środki chemiczne mogą skutecznie pozbyć się mrówek, ale te sztuczki mogą zrobić to samo bez rozprzestrzeniania trucizny wokół domu. Proszę podziel się tymi wskazówkami ze znajomymi na Facebooku, aby również mogli uwolnić swój dom od mrówek!