fot. freepik
in

Jak pozbyć się moli domowymi sposobami? To łatwiejsze, niż myślisz

Mole spożywcze to problem, z którym boryka się niejeden z nas. Ich pokarmem są suche produkty, np. kasza lub mąka – to właśnie w nich składają swoje jaja. Ciężko się ich pozbyć z racji tego, że rozmnażają się naprawdę szybko.

Czy naprawdę musimy sięgać po środki chemiczne? Czy może istnieją jakieś domowe, niezawodne sposoby?

Wystarczy zaledwie osiem dni, aby doszło do wylęgania się moli spożywczych. Najpierw przyjmują one postać gąsienicy, jednak szybko przemieniają się w brązowo-białe ćmy. Jak się okazuje, samice są w stanie złożyć około 170 jaj. Moment, w którym dochodzi do rozmnażania, jest trudny do zauważenia.

Mole możemy spotkać zazwyczaj w tylnych częściach szafek. Chcąc dostać się do pożywienia, przegryzają opakowania. Jak je wypędzić? Jest na to kilka nieszkodliwych i jednocześnie niezawodnych sposobów!

Jak pozbyć się moli?

fot. freepik.com

Pułapka z octu jabłkowego

Aby pozbyć się moli spożywczych, możemy przygotować pułapkę z octu jabłkowego. Potrzebne do tego będą małe miseczki, do których nalejemy substancję przyciągającą intruzów. Wystarczy je rozstawić w różnych miejscach – mole zaczną topić się w cieczy.

To prosty i tani sposób, który cieszy się dużą skutecznością. Za ocet jabłkowy zapłacimy mniej niż sześć złotych (250 ml).

Goździki, pomarańcze i inne odstraszacze

Równie pomocne będą goździki i suche skórki pomarańczy. Oba produkty należy rozstawić w okolicach szafek kuchennych. To odstraszy mole. Możemy skorzystać także z aromatu waniliowego, za który zapłacimy w sklepie niecałe trzy złote.

Oprócz tego, warto pamiętać, że mole nienawidzą także wielu przypraw – wśród nich znajdzie się ziele angielskie i liść laurowy.

Pułapka z plastikowej butelki

Ten sposób jest nieco bardziej skomplikowany niż poprzednie. Potrzebna będzie plastikowa butelka. Trzeba rozciąć ją na pół. Do dolnej części wrzucamy cząstki jabłka lub gruszki. W drugiej połówce należy zrobić kilka dziurek. Tak przygotowane dwie połówki łączymy i pozostawiamy w kuchni.

Mole zostaną przyciągnięte przez soki z owoców i wlecą do butelki. Nie będą mogły jednak już z niej wylecieć. Podobnie jak w przypadku poprzednich trików, ten również nie jest kosztowny!

Podziel się tymi przydatnymi informacjami z innymi!