in

Chcesz się pozbyć kurzu? Wystarczy Ci płyn, który na pewno masz w łazience

Kurz to bez wątpienia problem każdego z nas. Ledwo co posprzątamy, a już zauważamy nową warstwę. Czy jest jakiś wyjątkowy sposób na to, żeby się go pozbyć? Jeśli masz dość ścierania kurzu ściereczką, dobrze trafiłeś. Znamy sposób, dzięki któremu kurz będzie pojawiać się rzadziej. Osoby, które nie mogą znieść widoku kurzu ze względów wizualnych czy też zdrowotnych, jak np. alergicy, mogą odetchnąć z ulgą. Od dziś nie będą musiały się męczyć!

Jak pozbyć się kurzu?

Niewielu rzeczy, ale kluczową w tym wypadku jest butelka. Obojętnie jaka, choć z pewnością najbardziej wygodna będzie taka z atomizerem, np. po zużytej mgiełce do ciała. Poza butelką konieczna będzie woda. I oczywiście sekretny składnik – płyn do płukania tkanin.

To dzięki niemu kurz będzie trzymał się z daleka od twoich sprzętów i mebli. Dzięki właściwościom antystatycznym, które zmniejszają lub też neutralizują ładunek elektryczny gromadzący się na powierzchni.

fot. freepik.com

Dzięki temu sposobowi półki i sprzęty nie będą podatne na powstawanie kurzu.

Jeśli chodzi o proporcje roztworu płynu do płukania i wody, większość zaleca 1:4 – mniej płynu, a więcej wody. W przypadku gdy efekt nas nie zadowala, możemy zwiększyć ilość płynu.

Roztwór przelewamy do butelki i to wszystko!

Musimy jednak być świadomi tego, że służy on do zabezpieczania powierzchni, czyli używamy go dopiero po tym, gdy przetrzemy kurz szmatką.

Podziel się tym wspaniałym sposobem z innymi!