fot. freepik.com
in

Jak szybko pozbyć się fałd na skórzanych butach? Dzięki tej metodzie będą jak nowe!

Kupując nowe rzeczy, zawsze mamy nadzieję, że przetrwają one tak długo, jak to możliwe. Ale często zdarza się, że nawet drogie rzeczy wkrótce rozczarują nas zadrapaniami lub innymi wadami, które powstają podczas używania.

Trampki i sneakersy to najpopularniejsze rodzaje butów: są niezbędne do codziennego chodzenia, uprawiania sportu, podróży lub do innych aktywności. Niektórzy wydają dużo pieniędzy, aby afiszować się w pięknej marce trampek i zachwycać innych.

Bez względu na to, jak używamy butów sportowych, wcześniej czy później pojawią się na nich nieprzyjemne zagniecenia i zadrapania. Aby przedłużyć okres korzystania z ulubionych trampek, zaleca się użycie jednej skutecznej metody.

Jak pozbyć się fałd na skórzanych butach?

Potrzebne Ci będą:
• żelazko;
• mały ręcznik lub szmata;
• gorąca woda.
• papierowe serwetki, stare skarpetki lub gazety

1. Przede wszystkim wyczyść wszelkie zabrudzenia – buty muszą być czyste. Następnie wypełnij buty papierowymi serwetkami lub starymi skarpetkami, aż znikną fałdy na „nosach” trampek. Górna część buta nie powinna się wgniatać po naciśnięciu.

2. Ręcznik należy zwilżyć gorącą wodą, a następnie wycisnąć nadmiar płynu. Powinien być wilgotny.

3. Następnie buty przykryj mokrym ręcznikiem i podgrzej żelazko. Korzystając z funkcji pary, delikatnie prasuj materiał, okresowo podnosząc żelazko, aby nagle nie przypalić butów.

Czas trwania tej akcji zależy od stanu butów. Lekkie, ledwo zauważalne nieprawidłowości można usunąć w ciągu kilku minut. Jeśli zagięcia na trampkach są bardzo głębokie, procedurę warto powtórzyć. Procedurę zaleca się wykonać na solidnej desce do prasowania, po uprzednim wyczyszczeniu butów.

Ta metoda jest odpowiednia tylko w przypadku butów wykonanych z prawdziwej skóry.

Tutaj dokładniejsza instrukcja na wideo według kanału ShoeLove: