fot. youtube/Weindich
in ,

Jak powstaje mięso do kebaba? Do sieci wyciekł odrażający filmik, który pokazuje całą prawdę o produkcji.

Wielu z nas od czasu do czasu lubi zjeść kebaba, jednak wolimy nie zastanawiać się nad tym, z czego został on przygotowany. W internecie krążą filmiki, które ukazują smutną prawdę – po obejrzeniu ich z pewnością niejeden zrezygnuje z tej przekąski.

Nie od dziś wiadomo, że w branży gastronomicznej, ludzie robią, co się da, aby jak najbardziej zmniejszyć zyski – smak ma jednak pozostać ten sam, żeby konsumenci nie nabierali żadnych podejrzeń.

Filmik, który pokazał, jak jest naprawdę

Mięso, które jest krojone do naszego kebaba, zazwyczaj ma spore rozmiary. Obraca się, aby każda część była równo przypieczona. Mamy wrażenie, że widzimy całość smacznego mięsa, jednak nic bardziej mylnego.

Na filmiku możemy zobaczyć pracowników linii produkcyjnej mięsa do kebabów. Na czym polega produkcja? Na niczym innym jak mieszaniu tłustych kawałków i zalewaniu ich płynem. Potem należy je zmielić i to wszystko – mamy masę, w której nie wiadomo, co się ostatecznie znajduje!

Wydaje się, że ktoś powinien się tym zająć i zakazać robienia mięsa w ten sposób. Ale przyjrzyjmy się bliżej – wszystko jest zgodne z prawem. Pracownicy przestrzegają zasad higieny, a dodawanie wzmacniaczy smaku jest na porządku dziennym.

Wielu ludzi po obejrzeniu tego filmiku zastanowi się dwa razy, zanim kupi kebaba – nie jest on na pewno dobry dla naszego zdrowia!

Źródło: pikio.pl