in

Uwielbiasz czekoladę? Gdy zobaczysz to nagranie, nie zapomnisz tego widoku na długo.

W ostatnim czasie na TikToku pojawiło się nagranie, które w momencie zszokowało wszystkich internautów. Opublikowała je użytkowniczka Sophia Rose. Możemy na nim zobaczyć, jak wyglądają ziarna kakaowca, z których robi się czekoladę. Zaledwie garstka osób wie o tym, że jest to zdecydowanie niecodzienny widok!

Z tego powstaje czekolada!

Znaczna część osób nie wyobraża sobie życia bez czekolady i sięga po nią co najmniej kilka razy w tygodniu. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, z czego jest zrobiona. Jedna z internautek postanowiła nieco przybliżyć szokującą prawdę. Wiedzieliście, że właśnie tak wygląda owoc kakaowca? Aż ciężko w to uwierzyć!

Nagranie, które udostępniła Sophia, zostało obejrzane już niemal 4 miliony razy. TikTokerka pokazuje na nim świeże ziarna kakaowca – to właśnie z nich robi się czekoladę. Internauci byli zdecydowanie zawiedzeni tym widokiem. Nie wzbudził w nich pozytywnych uczuć, a wręcz przeciwnie – przeraził.

W dalszej częsci nagrania Sophie wyjaśnia, jak obrabia się nasiona kakaowca. Należy najpierw przełamać łupinę i wyjąć z niej ziarna, po czym rozłożyć je w naczyniu i przykryć ręcznikiem. Tak przygotowane odstawić na czas 8 dni. Dzięki temu ziarna będą miały głęboko czekoladowy smak. Kolejnym krokiem jest uprażenie ziaren i obranie ich z łupin. Na końcu trzeba te ziarna pokruszyć na mniejsze kawałki.

@sophiargreb

Roasted COCOA Nibs #chocolate #cocoapod #fyp #hersheys #stepbysteptutorial #valentinesday #inlove #feelgood

♬ Put Your Records On – Ritt Momney

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. To po prostu niewiarygodne!

„Myślałem, że to gigantyczna larwa!”

„Dlaczego myślałem, że to jakieś podejrzane stworzenie morskie?”

„Czy jestem jedynym, który myślał, że to jakieś obce jajko?” – czytamy w komentarzach.

źródło: o2.pl, Miniaturka:tiktok/sophiargreb