in

Możesz jeść co chcesz ale pij wodę według tego planu – Rezultat? Minus 15% tłuszczu!

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dolega nam odwodnienie. Czujemy się źle, mamy bóle głowy, odczuwamy ciągłe zmęczenie i poddenerwowanie. Złe samopoczucie może być wynikiem zbyt małej ilości wypijanej wody.

Jeśli nie mamy w nawyku regularnego picia wody, możemy doprowadzić organizm do odwodnienia. Codziennie budzisz się zmęczony i często miewasz bóle głowy? Zastanów się, ile szklanek dziennie wody wypijasz?

Jak efektownie pić wodę?

Zewsząd słyszymy, że woda ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Codziennie wypijanie dużych ilości wody pomoże nam odmłodzić organizm i poprawić jego działanie. Jednak więcej wody, wcale nie znaczy lepiej.

„Ilość wypijanej wody może również się w zależności od sposobu żywienia danej osoby, miejsca zamieszkania i rodzaju aktywności fizycznej. Stosując się do popularnej dziś normy 1,5 do 2 litrów wody dziennie, ważne jest, aby pić ją we właściwym czasie, dzięki czemu uzyskamy największych korzyści – wypowiedział się dietetyk Gal Goldberg.

Kiedy pić wodę?


Przedstawiamy harmonogram picia wody, który przyniesie najlepsze efekty:
8:00
Na czczo wypijamy dwie szklanki ciepłej wody z dodatkiem świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Woda wypita na pusty żołądek pomoże odpowiednio nawodnić organizm i pobudzić go do działania. Śniadanie zjadamy najwcześniej pół godziny po wypiciu wody.

11:00
Wypicie szklanki wody o tej godzinie pomaga złagodzić głód. To doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ponieważ szklanka wody przed drugim śniadaniem wypełni żołądek i zjemy połowę tego, co zawsze.

13:00
Godzina jest umowna. Należy wypić szklankę wody na pół godziny przed głównym posiłkiem. Drugą szklankę wypijamy podczas jedzenia. Szklanka ciepłej, niegazowanej wody poprawi trawienie.
16:00
O tej porze warto wypić 2 szklanki wody w temperaturze pokojowej.
20:00
Wieczorem możemy wypić szklankę ciepłej wody z plasterkiem cytryny i miodem, który poprawi smak i dodatkowo wprowadzimy do organizmu wiele ważnych witamin i minerałów.
Wypróbuj harmonogram picia wody, a już po kilku dniach odczujesz różnicę! Poprawi się stan twojej skóry i zmniejszy się ilość nagromadzonego w ciele tłuszczu!