fot. freepik.com
in

Jak obniżyć temperaturę w mieszkaniu? Zastosuj te banalne triki i ciesz się przyjemnym chłodem!

Od wielu dni mamy do czynienia z upałem, który sprawia, że jedyne, na co mamy ochotę, to schłodzić się w każdy możliwy sposób. Ci, którzy przebywają w mieszkaniu i „nie mają czym oddychać”, powinni pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Co zrobić, aby w domu było nieco chłodniej?

Ci, którzy w upały mają klimatyzatory lub wyjeżdżają nad wodę, są prawdziwymi szczęśliwcami. Ci, którzy zostają w mieszkaniu – muszą sobie jakoś poradzić z rekordowymi temperaturami.

Jak się okazuje, istnieją pewne triki, dzięki którym zapomnimy na chwilę o tym, że za oknem z nieba leje się żar.

Zamknij okna

Z pewnością wielu osobom może się to mieścić w głowach, ale to prawda. Zamykając okna, zapobiegniemy dostania się do naszego domu gorącej fali powietrza. Okna możemy otworzyć dopiero wieczorem, kiedy pojawi się już przyjemny wiatr.

fot. freepik.com

Kup wentylator

Na klimatyzację nie każdego stać, ale wentylator to już nieco inna bajka. Wiele modeli kupimy nawet w cenie do kilkudziesięciu złotych. Warto o tym pomyśleć!

Napuść wody do wanny

Kiedy napełnisz wannę zimną wodą i otworzysz drzwi od łazienki, woda zabierze nieprzyjemne ciepło i do tego nawilży powietrze w mieszkaniu. Jeśli nie masz wanny, możesz użyć ręczników lub prześcieradeł – namocz je i rozwieś w domu, a rezultat będzie podobny!

Nie gotuj

Nie ma wątpliwości co do tego, że przyrządzanie posiłku wiąże się z nagrzaniem całego pomieszczenia. Zamiast gotować w gorące dni, może lepiej zrobić coś na zimno?

Wyłącz niepotrzebne sprzęty

Każde z urządzeń elektrycznych wydziela ciepło, z czego najwięcej telewizor, lodówka czy kuchenka mikrofalowa. Jeśli z nich nie korzystasz – wyłącz je!

Podziel się tymi ciekawymi trikami ze swoimi bliskimi!

Źródło: o2.pl