in ,

Schronisko uczy koty jednej prostej sztuczki, dzięki której szybko znajdują swój nowy dom

Schronisko nie jest najradośniejszym miejscem do którego może dostać się bezdomny kot. Jednak jego życie może szybko się zmienić, jeśli zwierzę znajdzie nowych właścicieli.

Takie placówki są pełne dziwnych zapachów, głośnych dźwięków, innych zwierząt i obcych ludzi, dlatego goście z ogonami są nieco wystraszeni i próbują się ukryć. Jeśli więc potencjalny właściciel spróbuje porozmawiać z kotem, aby dowiedzieć się czy jest on odpowiedni dla niego w charakterze, wówczas spotka się tylko i wyłącznie z jego futrzastym ogonem drżącym ze strachu, co nie zrobi na nim dobrego wrażenia.

Aby przezwyciężyć kocią nieśmiałość i strach, Jackson Galaxy (sławny koci behawiorysta) zaczął uczyć swoich uczniów małej sztuczki, która pozwoli im zdobyć serce każdej osoby.

Założyciel The Jackson Galaxy Project uczy koty, jak dać piątkę nowo napotkanym osobom.

Według Jacksona zwiększa to szanse, że zwierzę zostanie zabrane ze schroniska. Dzięki tej prostej czynności zwierzęta uczą się ufać ludziom i wchodzić z nimi w interakcje. Ponadto koty uczą się wykonywać polecenia i stają się bardziej posłuszne.

Ta sztuczka sprawia, że ​​nieśmiały kot jest bardziej towarzyski, a ten o zwariowanym charakterze uczy się ostrożniej obchodzić z pazurami.

Jak nauczyć kota dawać piątkę

Ponadto organizatorzy akcji podzielili się wskazówkami, jak nauczyć kota dawania piątki.
Krok 1: Pokaż kotowi otwartą dłoń, unosząc ją, aby zwierzę mogło do niej dotrzeć (dłoń powinna znajdować się nieco nad głową zwierzęcia).
Krok 2: Zaczekaj, aż kot dotknie dłoni. Musisz być cierpliwy!
Krok 3: Gdy tylko zwierzę Cię dotknie, pochwal go i daj coś smacznego.
Krok 4: Powtórz poprzednie kroki 10 razy.
Krok 5: Jeśli masz już pewność, że kot na pewno dotknie cię łapą, powiedz „Daj mi piątkę”, gdy pokażesz mu dłoń. Nie zapomnij pochwalić zwierzaka!
Krok 6: Wyjmij aparat lub jeszcze lepiej, poproś kogoś, aby zrobił ci zdjęcie z kotem. A następnie opublikuj zdjęcie na Twitterze lub Facebooku z hasztagiem #CatPawsitive

Mamy nadzieję, że ta metoda naprawdę pomoże większej liczbie kotów znaleźć dom!

Fotografie:twitter