Fotografie: Nippon TV / TEEPR
in

Twoja koszulka ma pofalowany i rozciągnięty kołnierz? Nie wyrzucaj jej! – To da się naprawić!

Każdy z nas ma w szafie jedną lub więcej koszulek, niestety z czasem nawet koszulki najwyższej jakości tracą swój wspaniały, oryginalny wygląd. Nawiasem mówiąc, wiek koszulki „zdradza” kołnierz. To tutaj tkanina rozciąga się pierwsza. Ale nie spiesz się z wyrzuceniem ulubionej koszulki, jest sposób by ją naprawić!

Porada eksperta

Jeden z japońskich specjalistów od prania wyjaśnił, dlaczego kołnierz jest rozciągnięty. Powodem jest to, że T-shirt nie suszy się prawidłowo po praniu. Kiedy wisi na suszarce, woda ciągnie kołnierz, zanim wyparuje a przez to traci on swój kształt.

Jak naprawić rozciągnięty i pofalowany kołnierz?

Najpierw umyj koszulę w zwykły sposób. Następnie rozprowadź kostki lodu na powierzchni kołnierza i pozostaw na chwilę. Włókna bawełnianej koszulki będą twardsze i dłużej utrzymają swój kształt.

Po takim schłodzeniu wyprostuj kołnierz na poziomej powierzchni np. stole. Zapewne zauważysz sfalowany kołnierz – potraktuj go żelazkiem, aby się wyprostował. Nie trzeba długo suszyć tkaniny żelazkiem, wystarczy nadać kołnierzowi pożądany kształt.

Następnym krokiem jest wysuszenie koszulki w pozycji poziomej, w żadnym wypadku nie wieszaj jej. W przeciwnym razie kołnierz już wyprostowany żelazkiem znów stanie się pofalowany.

Po całkowitym wyschnięciu ponownie wyprasuj koszulkę i załóż ją. Podziwiaj rezultat – wygląda jak nowa, prawda?

W rzeczywistości ten trik ratunkowy dotyczy nie tylko koszulek, ale także innych elementów odzieży z kołnierzykiem. Nie zapomnij podzielić się nim ze swoimi bliskimi!

Źródło i fotografie: syl.ru, teepr.com