fot. freepik.com
in

Myjesz truskawki tylko samą wodą? Popełniasz wielki błąd

Czy wiesz, jak trzeba myć truskawki? Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli zrobimy to niedokładnie, nie usuniemy drobnoustrojów i chemicznych zanieczyszczeń.

Do mycia truskawek nie wystarczy nam sama woda. Musimy przygotować odpowiedni roztwór, ale bez obaw – jest on tani i ze zrobieniem go poradzi sobie każdy!

Jak myć truskawki?

Zanim zaczniemy jeść te przepyszne owoce, musimy pamiętać o tym, aby je odpowiednio przygotować. Pamiętajmy, że często nasze truskawki pochodzą z nieznanego źródła – nie jest pewne, czym były pryskane.

Same opłukanie wodą nie wystarczy, by uznać, że owoce nadają się już do spożycia. Co w takim razie powinniśmy zrobić?

Mieszamy ze sobą litr wody i łyżeczkę sody oczyszczonej. Do tak stworzonego roztworu wkładamy truskawki i pozostawiamy na 5 minut. Po tym czasie wystarczy je osuszyć ręcznikiem papierowym.

To jednak nie wszystko. Teraz pora na kolejny krok – roztwór kwasowy. Polega on łączeniu wody z niedużą ilością octu jabłkowego. Tak jak w przypadku pierwszego roztworu, wkładamy do niego truskawki na pięć minut, po czym dopiero opłukujemy wodą.

Dzięki odpowiedniemu myciu będziemy mogli zapomnieć nie tylko o opryskach, ale także o owadach i robakach.

W przypadku obawy przed insektami możemy skorzystać też z nieco innego sposobu – do wody dodajemy parę łyżek soli i zanurzamy truskawki na 5 minut. Opłukujemy wodą i możemy jeść! Smacznego!