in

Jak informować klientów o ofercie sklepu poprzez reklamę w gazetach promocyjnych?

Osiągnięcie sukcesu w sprzedaży jest jedynie konsekwencją skutecznej komunikacji z klientem. Jak produktywnie kontaktować się z klientem? Jak powinieneś zareklamować mu propozycję sklepu? Gdzie i jak można przedstawić swoje przedmioty? Jak przekonać klientów do zakupu naszego towaru?

Gazetki promocyjne

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych metod wyróżniania towarów sklepu spożywczego i zachęcania kupujących jest gazetka promocyjna https://gazetki.net.pl/ . Klienci widzą w nim zestawienie ofert dotyczących towarów sprzedawanych po konkurencyjnych cenach. Gazetka może być także miejscem, w którym klient jest informowany o organizowanych konkurach czy programach lojalnościowych.

Zauważono, że gazetki promocyjne firm handlowych są dla 43% osób w Polsce głównym źródłem informacji o ofertach związanych z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi i chemicznymi. 70% kupujących zapoznaje się z treścią takich ulotek, natomiast ponad połowa wykorzystuje ich zawartość do sporadycznego zakupu towarów.

Badanie wykazało, że 59% polskich kupujących korzystało z gazetek drukowanych jako źródła wiadomości i informacji promocyjnych w ciągu ostatnich 4 tygodni. Warto zauważyć, że odsetek ten jest mniej więcej równy dla wszystkich kategorii wiekowych, a podobny trend zaobserwowano w przypadku newsletterów e-mailowych (27% wszystkich respondentów) oraz gazetek publikowanych na stronie internetowej sklepu (dostęp do nich w ciągu ostatniego miesiąca miało 39% osób).

Mimo to, aplikacje mobilne będą w przyszłości zyskiwać na znaczeniu – obecnie, jak podaje Nielsen, ponad połowa osób poniżej 40 roku życia pozyskuje w ten sposób informacje dotyczące ofert i najnowszych produktach.

Co powinno znajdować się w gazetce promocyjnej ?

Eksperci biorą pod uwagę takie czynniki jak:

 • przedmioty sezonowe – wybieranie przedmiotów w oparciu o sezon, święta, jak Walentynki, Boże Narodzenie, czy rozpoczęcie roku szkolnego;
 • wyróżnione produkty na stronie głównej – strona początkowa jest najbardziej zauważalna, dlatego należy wyróżnić najbardziej popularne przedmioty;
 • angażujący layout, przyciągające wzrok wizualizacje i efektywna prezentacja produktów.
 • Rozmaitości uporządkowane według rodzajów produktów;
 • Koszty – przekazywanie ceny przedmiotu przed i po obniżce, co pozwala kupującemu zaobserwować różnicę;
 • Angażujące działania klientów – loterie, turnieje, tzw;
 • Dodatkowe materiały przyciągające uwagę – działania wizualne, fakty dotyczące programu lojalnościowego;
 • Działania na rzecz klienta – dostarczanie do skrzynek pocztowych i rozpowszechnianie na terenie sklepu.

Kilka wskazówek do stworzenia gazetki promocyjnej

 1. Stwórz przyciągający uwagę nagłówek. Upewnij się, że Twój nagłówek jest ciekawy, przyciągający uwagę i adekwatny do treści Twojej gazetki promocyjnej.
 2. Upewnij się, że Twoja treść jest adekwatna do odbiorców, do których kierujesz swoją ofertę. Uwzględnij ich zainteresowania, potrzeby i chęci podczas tworzenia treści do swojej gazetki promocyjnej.
 3. Zamieść w swojej gazetce promocyjnej wezwanie do działania, które zachęca czytelników do podjęcia kolejnego kroku w poznaniu Twojego produktu lub usługi.
 4. Wykorzystaj obrazy, grafiki i inne wizualizacje, aby zwrócić uwagę na swój przekaz i ułatwić czytelnikom przetrawienie informacji przedstawionych w gazetce.
 5. Wykorzystaj kanały mediów społecznościowych, aby rozprzestrzenić wiadomość o swojej gazetce promocyjnej i sprawić, by więcej osób ją oglądało szybko i skutecznie.

Gazetki promocyjne w sieci internet

Cyfrowa wersja gazetki promocyjnej to w zasadzie to samo, co zwykła gazetka, tyle że przeniesiona do sieci. Istnieje wiele dostępnych opcji tworzenia wersji online tego typu publikacji. Główną zaletą jest jej szeroki zasięg, łatwość użytkowania oraz elastyczność w zakresie czasu i miejsca, w którym może być przeglądana, wymagając jedynie połączenia z internetem.

Często publikacje cyfrowe oferują dodatkowe funkcje, jak:

Uaktualniane informacje o produktach, od czasu do czasu uzupełniane o klipy wideo, zdjęcia, spersonalizowane rekomendacje generowane zgodnie z nawykami zakupowymi nabywcy (zgodnie z oglądanym towarem), pełna możliwość na każdym aparacie, niezależnie od posiadanego programu.

Jakie są jeszcze metody dotarcia do klienta ?

 1. Oferowanie rabatów i kuponów
 2. Wysyłanie kampanii e-mailowych
 3. Organizowanie wydarzeń w sklepie, takich jak wyprzedaże, pokazy produktów i ekskluzywne promocje
 4. Tworzenie programów lojalnościowych
 5. Prowadzenie reklam w telewizji, radiu, gazetach, magazynach i kanałach internetowych
 6. Udział w lokalnych lub krajowych targach lub wystawach
 7. Oferowanie darmowych próbek
 8. Tworzenie kampanii i konkursów w mediach społecznościowych
 9. Wykorzystanie influencer marketingu
 10. Organizowanie konkursów lub loterii

Jak sklepy wykorzystują kupony zniżkowe i bony promocyjne

Sklepy wykorzystują kupony rabatowe i bony promocyjne, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż. Kupony rabatowe są zazwyczaj rozprowadzane za pośrednictwem gazetek promocyjnych, kampanii e-mailowych, bezpośrednich przesyłek pocztowych lub promocji w sklepach. Kiedy klient używa kuponu przy kasie, sklep otrzymuje procent od ceny zakupu jako formę zachęty marketingowej. Kupony promocyjne mogą być wykorzystywane do udzielania zniżek na wybrane artykuły lub oferowania członkostwa w programach lojalnościowych. Sklepy wykorzystują również kupony promocyjne, aby nagrodzić klientów za ich lojalność i zachęcić ich do powrotu w przyszłości.