in

22-latka straciła oko przy gotowaniu jajek według przepisu z Internetu. Teraz chce ostrzec innych.

Pewna 22-letnia dziewczynka z miasta Redditch (Wielka Brytania) przygotowywała dla siebie śniadanie. Ale niestety ta prosta czynność przerodziła się w katastrofę. Bethany Rosser straciła wzrok w jednym oku. A dziś ostrzega czytelników, aby nawet nie próbowali gotować jajek w kuchence mikrofalowej.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zdecydowała się gotować jajek na śniadanie w kuchence mikrofalowej. Poparzyła sobie twarz i utraciła wzrok w prawym oku.

Przed przygotowaniem tradycyjnego angielskiego śniadania przeszła do sieci i zaczęła szukać odpowiedzi na pytanie, jak gotować jajka za pomocą kuchenki mikrofalowej. Jedna strona napisała, że ​​jest to możliwe i całkowicie bezpieczne, bez pękania – tylko wystarczy dodać soli do wody. Gotowała zgodnie z instrukcjami. Następnie wyjęła jajka z kuchenki mikrofalowej, aby ostygły. Kiedy zajrzała do miski, eksplodowały. Prawa strona twarzy Bethany była mocno poparzona.

Dziewczyna natychmiast wezwała pogotowie. Podczas jazdy lekarze ochłodzili jej twarz zimną wodą. Zabrali ją do szpitala w Birmingham, gdzie udzielili jej pomocy. Po wszystkim powiedzieli jej, że nie będzie miała blizn na twarzy, ale prawdopodobnie nie będzie możliwe przywrócenie funkcji jej prawego oka.

Źródło: thesun.co.uk