in

Białe włosy tej dziewczynki nie chciały opaść. Gdy lekarz ją zbadał, stwierdził, że jest jedna na milion!

Gdy 29-letnia Sara Lamb z Arkansas urodziła córkę Jaili, nie miała pojęcia, że jest z nią coś nie tak. Narodziny przebiegły dobrze a jej córeczka była zdrowa jak ryba.

Jaili miała delikatne blond włosy, jak każdy inny noworodek. Nie było więc nic w tym dziwnego… Ale kiedy dziewczynka trochę podrosła i jej włosy się rozrosły, Sara zrozumiała, że coś jest nie tak. Włosy jej córki były sprężyste i cały czas stały najeżone. Sara wypróbowała różne rodzaje szamponu na córce i codziennie czesała jej włosy – ale niestety nic nie pomogło.

W końcu Sara postanowiła wybrać się z tym problemem do lekarza, aby dowiedzieć się co dolega 2-letniej Jaili. Jednak odpowiedź lekarza nie była tym, czego się spodziewała…
Włosy Jaili stały dęba i rozchodziły się we wszystkie strony. Bliscy twierdzili, że przypominają one słynną fryzurę naukowca Alberta Einsteina. Lekarze, którzy badali Jaili, podejrzewali, że ma rzadką chorobę genetyczną. A po podjęciu próbki DNA, byli w stanie zdiagnozować, co jej tak naprawdę dolega.

Okazało się, że Jaili ma 'Zespół włosów niedających się uczesać’, rzadkie zaburzenie genetyczne, które zmienia strukturę włosów – zwykle są koloru blond i stoją przez cały czas na prosto. Na szczęście nie ma ono negatywnego wpływu na zdrowie dotkniętej osoby.

To schorzenie może wystąpić tylko jeśli twoi rodzice niosą gen, który je wywołuje.
Próbka DNA Jailie wykazała, że jej mama, Sara, niesie jeden z trzech genów, które powodują ten zespół. Ale nawet jeśli matka danej osoby posiada ten gen, to naprawdę bardzo rzadko może on wystąpić. Na przykład siostra Jaili ma ciemne i normalne włosy.

Jaili będzie musiała żyć ze swoimi szalonymi włosami przez resztę życia, ale w ogóle jej to nie przeszkadza.
Prawdę mówiąc, prawie zawsze dostaje komplementy, gdy wychodzi poza dom. Złych komentarzy oczywiście też nie brakuje – Niektórzy nieznajomi uważają, że włosy jej córki wyglądają tak, ponieważ ona źle ją traktuje lub farbuje jej włosy.
„Nie możemy pójść nigdzie bez co najmniej trzech lub czterech osób, które nas zatrzymają, aby coś powiedzieć, zwykle jest to: „Mój Boże, jej włosy są tak urocze, ona jest cudowna!” – mówi matka Jaili dla Daily Mail.

Według nas włosy Jaili sprawiają, że wygląda ona przepięknie. A Tobie podoba się jej modna fryzura? Podziel się tym artykułem ze swoimi przyjaciółmi i napisz w komentarzach, co o tym myślisz!

Źródło i Fotografie: youtube