in

Tyle kosztuje jagodzianka we Wrocławiu. „Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak”

W ostatnim czasie do sieci trafiło zdjęcie jagodzianki z Wrocławia. Jej cena zszokowała internautów i wywołała prawdziwą burzę. Czy naprawdę musimy tyle zapłacić za ulubioną bułkę słodką? Czy raczej doszło do pomyłki?

Pewien ekonomista nie mógł zostawić tego bez komentarza. Jego zdaniem mamy do czynienia z czymś, co sprawia, że można złapać się za głowę.

Jagodzianka we Wrocławiu

Ogromny wzrost cen to problem, który dotyka Polaków i nie daje o sobie zapomnieć. W czerwcu mieliśmy do czynienia z inflacją wynoszącą aż 15,6 proc. – to najwyższy wskaźnik od ponad 25 lat. Niemal na każdym kroku możemy znaleźć dowody na to, jak zła jest obecna sytuacja – wystarczy chociażby wybrać się na zakupy.

Ekonomista Rafał Mudry postanowił wstąpić do jednej z osiedlowych piekarni we Wrocławiu po jagodziankę. Nie spodziewał się jednak takiej ceny. Uznał, że musi zrobić zdjęcie i podzielić się nim z innymi.

„16 zł Wrocław piekarnia na osiedlu” – czytamy pod zdjęciem.

Internauci przecierali oczy ze zdumienia. Nie byli w stanie uwierzyć, że to prawda. Ekonomista podkreślił, że sam robił zdjęcie. Poza tym, w tle możemy zobaczyć pączka z truskawkami za 12 zł.

Jak się okazuje, 16 zł to nie jest największa cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za jagodziankę. Profil Make Life Harder opublikował zdjęcie, gdzie widać nieco inną cenę – 23 zł…

Ekonomista postanowił skupić się także na cenie croissanta. Co ciekawe, w Paryżu niedaleko Luwru jest on o wiele tańszy.

„Croissant w osiedlowej piekarni był dziś po 8 zł. A jeszcze 3 tygodnie temu, w centrum Paryża, niedaleko Luwru, w zwykłej piekarni kupowałem croissanta po 1,10 euro (5 zł). Coś z tymi cenami w Polsce jest nie tak.” – pisze.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

 

Źródło: twitter/@RafalMundry