in

Dzieci słyszą dziwne dźwięki spod ziemi. Rozkopują i odkrywają prawdę.

Kiedy mieszkasz na farmie, może Ci się przydarzyć wiele fascynujących przygód. Pewnego dnia w Victorii, w południowo-wschodniej Australii, córka właściciela i jej przyjaciele usłyszeli rozpaczliwe jęki.

Ale jeszcze bardziej osobliwe było to, że dochodziły spod ziemi! Szybko powiedzieli dorosłym i innym dzieciom na farmie – i wszyscy zebrali się, żeby zlokalizować dźwięki.


 
Rozkopali ziemię, ale tam odkryli dużą metalową rurę. Było oczywiste, że to tam coś zostało uwięzione, więc następnym ich krokiem była próba dostania się do środka. Mama filmowała, podczas, gdy dzieci próbowały ją otworzyć. Dziewczynkom udało się zajrzeć i ocenić, że to było zwierzątko o czarnym futerku. Jednak rura była zbyt mocna i niełatwo było ją podważyć.


 
Należało rozciąć rurę odpowiednim sprzętem. Pozwoliło to w końcu ją otworzyć. Mama wykrzyknęła: „To jest jagnię”! Biedactwo było mokre, ale ostrożnie udało się je wydostać, zanim było za późno. Mama nagrywa potem wszystkie dzieci razem. Choć nie wiadomo, jak jagnię się tam dostało, to dzieciaki wspaniale i wytrwale o nie walczyły. Jagnię zostało uratowane!
 
Zobacz całą akcję na filmie: