in

Emilewicz nie pozostawia żadnych złudzeń – Wielu Polaków może złapać się za głowy!

Pieniądze dla osób, które zostały poszkodowane w wyniku pandemii koronawirusa, nie będą wypłacane? Jadwiga Emilewicz nie pozostawia żadnych złudzeń. To, co przekazała w „Kwadransie Politycznym” w telewizji TVP1, może rozwścieczyć wielu Polaków.

Pieniądze tylko dla niektórych?

Jadwiga Emilewicz poinformowała, że wsparcia dla firm z powodu kryzysu związanego z pandemią, są już niepotrzebne. Ponadto, sądzi ona, że pieniądze, które przekazano do tej pory, powinny wystarczyć.

„Dotychczasowe instrumenty wsparcia cały czas pracują, na rynek wpłynęło 130 mld złotych” – mówi.

Liczne pytania zmusiły minister do odpowiedzi, jednak na pewno nie takiej spodziewali się Polacy. Ponadto, na wczorajszej konferencji prasowej, w której brał udział Łukasz Szumowski i Janusz Cieszyński, zapowiedziano podział kraju na „czerwone” i „żółte” powiaty. Pozwoli to zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

„Nie zamknęliśmy żadnych zakładów produkcyjnych. Są ograniczenia w zakresie dystansu społecznego, ograniczyliśmy też działania klubów, barów czy dyskotek, które jak się okazało, stały się ogniskami zakażeń. Musimy nauczyć się egzekwować te obostrzenia, które już funkcjonują” – zaznacza Emilewicz w programie „Kwadransie Politycznym” w telewizji TVP1.

Okazuje się jednak, że część Polaków nie musi się obawiać. To właśnie ci, którzy mają firmy na obszarze, gdzie panować będą szczególne restrykcje. Oni dalej będą mogli korzystać ze wsparcia. Wystarczy złożyć wniosek.

Podziel się tymi informacjami z innymi!

Źródło: Money pl