in

Dorosła kobieta ważyła zaledwie 20kg. Zobacz, jak wygląda dzisiaj, po walce z chorobą.

Rachel 10 lat temu zachorowała na anoreksję. Miała jadłowstręt psychiczny, który jest jedną z najcięższych odmian tej choroby. Mąż cały czas ją wspierał i razem szukali profesjonalnej pomocy.

Mimo podejmowania wielu terapii, żadna z nich nie przynosiła skutku, a kobieta wciąż chudła. Mąż bardzo martwił się o Rachel i był załamany, bo nie wiedział jak jej pomóc. Podjął dość radykalne kroki.

Porzucił pracę, by móc przez cała dobę być przy żonie. Obiecał sobie, że codziennie będzie pokazywał Rachel, jak bardzo jest dla niego ważna i jak mocno ją kocha.

Niestety zostawienie pracy, nie było najlepszym pomysłem, bo oszczędności szybko się skończyły i małżeństwo wpadło w długi. Mimo wszystko mąż bał się wrócić do pracy, ponieważ podczas nieobecności w domu bardzo martwiłby się o Rachel.

Aby wspomóc rodzinę, kobieta nagrała film, w którym zamieściła swoją historię i prośbę o pomoc.

Opowiada w nim, że choruje od 10 lat, a przez ostatnie lata próbowała wiele terapii i wciąż wycieńczona trafiała do szpitala. Żadne leczenie nie przynosiło efektu. Podzieliła się też historią męża, który aby ją ratować zrezygnował z pracy i opiekuje się nią przez całą dobę. Powiedziała też, że jest gotowa na walkę z anoreksją, ale potrzebuje wsparcia.

Internauci jak zwykle nie zawiedli. Na specjalnie otworzone konto wpłacali pieniądze, aby wspomóc rodzinę. Udało się uzbierać odpowiednią sumę, którą wydali na leczenie Rachel w specjalistycznej klinice, która dawała nadzieję na powrót do normalnego życia.

Rachel pochwaliła się na swoim profilu, że terapia przynosi efekty i wraca do zdrowia.

W serce małżeństwa wstąpiła nowa nadzieja na pokonanie choroby.

Dzięki historii Rachel, dużo osób dowiedziało się czym naprawdę jest anoreksja. Pokazała, że nie jest to zwykła chęć odchudzania, ale wyniszczająca choroba, która może doprowadzić do śmierci.