fot. twtitter/P. Daniel McNeely
in ,

Mały pacjent miał do chirurga nietypową prośbę przed operacją. Lekarz zgodził się i skradł serca milionów ludzi

Ośmioletni Jackson McKie nie miał łatwego życia. Odkąd zdiagnozowano u niego torbiel w mózgu większość swojego dzieciństwa spędził w szpitalu. Jego rodzice zawsze byli u jego boku, a on często znajdował pocieszenie w pluszowym misiu. Jednak istnieje inna osoba, na której Jackson może polegać. I to jest doktor Daniel McNeely, neurochirurg, który opiekował się chłopcem w procesie leczenia.

To, co ten dobroduszny chirurg zrobił podczas ostatniej operacji, którą przeszedł Jackson, jest niebywałe.

Fot. Facebook/Rick McKie

Przed operacją Jackson zapytał lekarza, czy mógłby coś dla niego zrobić. Chciał, żeby chirurg zoperował także pluszowego misia. Doktor McNeely nie wahał się ani chwili, ponieważ wiedział, że to bardzo wiele znaczy dla chłopca i to zachęci go do zniesienia wszystkiego, gdy będzie wiedział, że jego pluszowy przyjaciel jest przy nim podczas zabiegu.

fot. twtitter/P. Daniel McNeely

Dr McNeely powiedział później w CTV News Atlantic: „Pomyślałem, że jeśli jest coś, co mógłbym zrobić, aby pomóc mu poczuć się lepiej, to będę szczęśliwy”.

Pielęgniarki przygotowały stół dla pluszowego misia, którego nazwali „Little Baby”, a chirurg zaczął szyć zabawkę. Na szczęście obie procedury zakończyły się sukcesem.

Rick McKie, ojciec Jacksona, powiedział, że to, co zrobił lekarz dla ich syna, było po prostu niesamowite. Dr. McNeely jest nie tylko jednym z najlepszych chirurgów, ale jest człowiekiem życzliwym i współczującym.

„Jest jednym z najmilszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem.”

Teraz Jackson i jego przyjaciel, miś, mieli szwy i mogli razem przejść przez proces zdrowienia. Lekarz opowiedział historię operacji na swoim koncie na Twitterze i ukradł serca milionów ludzi.

„Pacjent pyta, czy mogę zoperować misia tuż przed narkozą … czy mogłem odmówić?”

fot. twtitter/P. Daniel McNeely

Lekarz nie mógł przypuszczać, że jego czyn dotrze do tak wielu osób, którzy nazywają go jednym z najbardziej sympatycznych chirurgów.

„Myślałem, że może wywołać uśmiech u kilku osób, to była jedyna intencja, którą miałem. Ale cieszy mnie, że miało to tak pozytywny odbiór.”

Mamy nadzieję, że więcej osób, takich jak Dr. McNeely, który zrobi wszystko dla dobra swoich pacjentów.