in ,

Poznaj szybki i skuteczny sposób na odmrożenie szyb w aucie – Bez żadnego skrobania!

Zima to piękna pora roku, na którą czeka wielu z nas, jednak wiąże się ona również z licznymi ograniczeniami, takimi jak mróz i śnieg. Dotyczy to także naszych samochodów, które musimy odśnieżać i pozbywać się skutego lodu. To naprawdę żmudne zajęcie!

Nie wszyscy z pewnością posiadają swój własny garaż lub nie mają podgrzewanych szyb. Niektórzy próbują sobie poradzić z tym problemem, zakładając maty na szyby, jednak nie do końca jest to dobry sposób, gdy i tak korzystamy z samochodu w ciągu dnia.

Również preparaty, które mają pomóc w odmrażaniu, mają swoje wady. Nie należą do tanich i kupowanie ich przez cały okres zimowy może stać się sporym wydatkiem.

Zdecydowanie mniej kosztowny będzie izopropanol. Jest on najprostszym alkoholem, który stanowi tańszy zamiennik etanolu czy metanolu i pozostaje on neutralny dla prawie wszystkich tworzyw sztucznych. Może być on stosowany do tego, aby zapobiec korkom lodowym w przewodach paliwowych. Miesza się go z wodą.

Jest możliwy do nabycia w aptekach. Pojemniki o większej pojemności znajdziemy z pewnością na stronach internetowych, stacjach czy sklepach samochodowych.
 
100 ml to koszt ok. 3-4 zł, 1 litr wynosi ok. 10 zł.
 
Aby sporządzić mieszankę do odmrażania wystarczy wymieszać ten alkohol z wodą w proporcji 2/3 izopropanolu i 1/3 wody. Przelewamy do butelki ze spryskiwaczem. Spryskujemy zamarznięte szyby i po kłopocie!

Mało tego – można stosować tę mieszankę również profilaktycznie. Jeśli jej użyjemy, mimo iż jeszcze lodu nie ma, nie ma szans, żeby powstał.
 
To naprawdę świetna alternatywa!