freepik.com
in ,

25 lat zajmowała się domem i dziećmi. Były mąż musi jej teraz za to zapłacić, suma szokuje

Ivana Moral przez dwadzieścia pięć lat poświęcała się wyłącznie wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. W wyniku orzeczenia sądu, jej były mąż będzie zmuszony do zapłacenia jej znacznej sumy pieniędzy…

W tym procesie sądowym, Ivana Moral zdołała wykazać, że w czasie ich małżeństwa nie tylko zajmowała się domem i opieką nad dziećmi, ale także przyczyniała się do prowadzenia gospodarstwa domowego. Sąd uznał, że jej praca była nie tylko cenna, ale również konieczna dla utrzymania ich wspólnego domu i rodziny.

Zaskakująca historia Ivany

Mimo że Moral nigdy nie otrzymała wynagrodzenia za swoją pracę, sąd uznał, że jej wkład był na tyle znaczący, że zasługuje na finansową rekompensatę. Dzięki temu orzeczeniu, kobieta otrzymała uznanie i wynagrodzenie za swoją ciężką pracę na rzecz rodziny.

„Postanowiłam wychować dwie córki, zaopiekować się mężem i zadbać o to, by dom zawsze był nieskazitelny” – przekazała kobieta.

Ostatecznie doszło do rozwodu. Kobieta dostała od swojego męża tylko połowę domu. Nie mogła się z tym pogodzić, ponieważ mężczyzna miał m.in. farmę wartą 4 miliony euro. Uznała, że zawalczy o więcej na drodze sądowej. Nigdy nie czuła się doceniana przez ukochanego, mimo iż tak wiele dla niego robiła…

Decyzją sądu, mężczyzna musi wypłacić kobiecie 205 tysięcy euro za wszystkie lata pracy jako gospodyni domowa.

To jednak nie wszystko. W grę weszło także świadczenie w wysokości 500 euro miesięcznie i alimenty na rzecz dwóch nastoletnich córek.

Być może ta historia stanie się przełomem w życiu wszystkich tych, którzy poświęcają wszystko na prowadzenie domu i opiekę nad dziećmi. Takie osoby zasługują na uznanie i wynagrodzenie za swoją pracę.

Podziel się tą inspirującą historią z innymi!

źródło: RadioZET.pl/mirror.com.uk/niusdiario.es