fot. KOMENDA MIEJSKA POLICJI WE WROCŁAWIU
in

Policjanci musieli wyważyć drzwi. Wideo z ratowania 72-latki obiegło sieć

Policjanci z Wrocławia stali się bohaterami po tym, jak uratowali starszą kobietę przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Po służby zadzwonił sąsiad 72-latki, który zgłosił jej nieobecność i niepokojącą ciszę płynącą z zamkniętego mieszkania. Mundurowi niezwłocznie podjęli działania, aby ocenić sytuację i pomóc potrzebującej osobie. Cała akcja została zarejestrowana przez kamery policyjne, które uwieczniły heroiczną interwencję.

Niezwykła interwencja

W życiu często zdarzają się sytuacje, które wymagają natychmiastowej reakcji i szybkiego działania. Czasami to od naszej gotowości do podjęcia akcji zależy czy komuś uda się uratować życie. Historie bohaterskich interwencji i ratunków potwierdzają, że szybka reakcja może mieć ogromne znaczenie.

Przykładem takiego heroizmu są wrocławscy policjanci, którzy niedawno uratowali życie 72-letniej kobiety w dramatycznych okolicznościach.

Sąsiedzi starszej pani zauważyli, że od pewnego czasu nie widzieli jej w okolicy i nie odbierała telefonów, co wzbudziło ich niepokój. Policjanci natychmiast udali się na wskazany adres.

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze spotkali się z 62-letnim sąsiadem, który wyjaśnił, że starsza pani cierpi na przewlekłe choroby i ma trudności z poruszaniem się samodzielnie. Zaniepokojony brakiem kontaktu z nią przez kilka dni, zdecydował się wezwać pomoc. Drzwi do mieszkania 72-latki były zamknięte, co tylko potwierdziło istniejące obawy.

Policjanci niezwłocznie podjęli decyzję o działaniu i postanowili nie czekać na przybycie służb ratunkowych. Zdecydowanie wyważyli drzwi, a ich determinacja okazała się kluczowa. Wewnątrz jednego z pokoi zastali nieprzytomną kobietę leżącą na podłodze. Choć oddychała, nie reagowała na bodźce z zewnątrz. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kobieta choruje na cukrzycę i natychmiast zaczęli jej udzielać pomocy, dbając o jej bezpieczeństwo do momentu przybycia ekipy medycznej.

„Jej oddech był słaby i charczący. Policjanci udrożnili drogi oddechowe i ułożyli kobietę w pozycji bocznej ustalonej. Leżąca nie miała widocznych obrażeń. Do chwili przyjazdu strażaków i ratowników medycznych nieustannie monitorowano funkcje życiowe kobiety” – poinformowali policjanci.

Obejrzyj nagranie poniżej!