in

Chodzisz późno spać, jesteś bałaganiarzem i klniesz jak szewc? To oznacza, że jesteś wyjątkowo inteligentny!

Jeśli od najmłodszych lat słyszałeś strofowanie o porządek, o chodzenie spać za późno i już wtedy zdarzało Ci się przekląć, to z pewnością przez lata starałeś się walczyć z tymi „ułomnościami”. Niestety bezskutecznie.

Nie działo się tak bez powodu. Najnowsze badanie wykazało niesłychanie dużą zależność pomiędzy powyższymi wadami, a wysokim ilorazem inteligencji.

Powszechnie uważa się, że człowiek inteligentny to człowiek poukładany i zdyscyplinowany. Potrafi kontrolować złe nawyki, gdy tymczasem ograniczeni ćwierćinteligenci są wulgarni i bałaganią.

Niestety naukowcy twierdzą, że jest dokładnie odwrotnie

Przeprowadzono eksperyment, w którym grupa badanych miała popisać się jak największą liczbą przekleństw i wulgaryzmów. Następnie te same osoby rozwiązywały testy na inteligencję, w których były zarówno zadania logiczne, matematyczne jak i lingwistyczne.

Wyniki zdziwiły naukowców.

Znajomość wulgaryzmów wprost proporcjonalnie przekładała się na wyższe IQ. Ci znający najwięcej przekleństw osiągnęli też najlepsze wyniki w tekstach, mieli znacząco wyższy zasób słów i zdolności analityczne.

Te same zależności wykazano u kładących się późno spać. Oni także mieli najwyższe wyniki w testach.

Najbardziej zaskakujący dla badaczy był związek pomiędzy bałaganiarstwem, a wysokim IQ.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które wynika z którego. Czy to chaos pobudza kreatywność i bałaganiarze mają lepszą gimnastykę umysłu, stąd lepsza i szybsza sprawność umysłowa, czy też większa kreatywność sprawia, że mózg koncentruje się na rzeczach dla niego bardziej ciekawych i twórczych niż utrzymanie porządku.

Badacze zauważyli także, że z wiekiem, gdy sprawność umysłu spada, zwiększa się zamiłowanie do porządku.

Często Ci, którzy mogli pracować w bałaganie, w pewnym wieku zaczynają od uporządkowania biurka, by w ogóle móc się skupić na pracy.

Ale oczywiście nie jest to regułą. Wielu ludzi do późnej starości pracuje w chaosie i bałaganie i nie wyobraża sobie inaczej.

Na zdjęciu poniżej znajduje się biurko Alberta Einsteina, sfotografowane w dniu jego śmierci…

A Ty należysz do tej grupy? Podziel się z innymi!