in

Bolą Cię stawy, mięśnie lub plecy? Ten domowy napar Ci pomoże – potężne źródło korzyści zdrowotnych!

Matka Natura obdarza nas wieloma roślinami, których właściwości zdrowotnych, w ogóle nie jesteśmy świadomi. Współczesna wiedza pozwala jednak na ich wykorzystanie, aby utrzymać dobre samopoczucie każdego dnia.

Obecnie istnieje wielu ludzi, którzy na co dzień borykają się z bólami stawów, mięśni czy bólami pleców. Tu doskonale sprawdza się imbir, stanowiący potężne źródło korzyści zdrowotnych.
Współczesne badania kliniczne potwierdzają, że korzeń imbiru jest formą wyraźnej pomocy w leczeniu reumatoidalnych zapaleń stawów, zmian zwyrodnieniowych, jak i klasycznego bólu. Obecnie więc, coraz większa ilość społeczeństwa stosuje tą roślinę w domowym leczeniu łagodzącym objawy przeziębień, grypy, czy kaszlu.

Ale to nie jedyne jej właściwości.
Regularnie stosowany imbir korzystnie wpływa na krążenie krwi, czy też redukcję ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych. Może również przyczynić się do zmniejszenia niebezpiecznego poziomu cholesterolu, pozbycia się nudności, wymiotów czy też zniwelować wysokie stężenie cukru we krwi.

Co potrzebne jest do przygotowania domowego naparu z imbiru?
– 115 ml wody gazowanej,
– 225 g cukru,
– kilka kropel soku z limonki,
– 450 ml wody filtrowanej,
– kilka plasterków cytryny,
– 200 g obranego, drobno posiekanego korzenia z imbiru.

Proste przygotowanie kluczem do zachowania zdrowia:
Aby przygotować napar, w pierwszej kolejności należy doprowadzić do wrzenia przefiltrowaną wodę, a następnie dodać do niej cały imbir i razem gotować przez kolejne pięć minut. Po upływie tego czasu, najlepiej odstawić napój na ok. 20 minut. Następnie trzeba odcedzić płyn z imbiru, aby można było wykorzystać go do przyrządzenia syropu.
W oddzielnej miseczce dobrze jest rozpuścić w niewielkiej ilości wody cukier. Następnym krokiem jest zmieszanie pół szklanki przygotowanego soku z imbiru, z 1/3 szklanki rozpuszczonego cukru. Teraz wystarczy dolać pół szklanki wody gazowanej, odrobinę soku z limonki i opcjonalnie niewielką ilość miodu. Całość udekorować kilkoma plasterkami cytryny. Napój gotowy!
*Eksperci polecają przyrządzanie tego płynu raz dziennie, który najlepiej spożywać z samego rana. Efekty gwarantowane – podobnie jak dobre samopoczucie!