fot. youtube/Happy Choir Skłodowska
in

Uczniowie jednej z polskich szkół pragną walczyć z nienawiścią – nagrali poruszający teledysk.

Ostatnimi czasy doszło do wydarzeń, które utwierdziły wielu ludzi w przekonaniu, że nienawiść jest wokół nas i za wszelką cenę musimy próbować z nią walczyć. Inaczej możemy paść jej ofiarą. Tę ważną informację chcieli przekazać również uczniowie Prywatnych Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie z Dąbrowy Górniczej – wspierają oni walkę z nienawiścią, ubierając to w piękną, muzyczną formę.

Postanowili, że stworzą własną wersję znanej każdemu piosenki Johna Lenona „Imagine”. Nie od dziś artysta ten jest kojarzony z ideą pokoju i wzajemnej miłości ludzi na całym świecie. Mimo iż bardzo się za tym opowiadał, rzeczywistość nie wspierała go w jego poglądach. 8 grudnia 1980 roku John Lenon został zamordowany.

Uczniowie stworzyli chór „Happy Choir” prowadzony przez Panią Aleksandrą Jabłońską-Błokowską. Dzięki jego wspaniałemu składowi postał cover utworu, który ma zwrócić uwagę na problem nienawiści i zmusić ludzi do tego, aby się obudzili. Nie popierali, a tępili zło, które jest wokół nas. Nie możemy być na nie obojętni.

Sami uczniowie wypowiedzieli się na temat powodu, dla którego nagrali ten filmik:
 
„Obserwowaliśmy ostatnio sytuację jaka ma miejsce w naszym kraju i postanowiliśmy powiedzieć temu stanowcze NIE! Bardzo szybko zmobilizowani ogromnymi emocjami wzięliśmy się do pracy.”
 
Członkowie chóru świadomie wybrali akurat ten utwór.
 
„Chyba nie ma na świecie drugiej takiej piosenki która aż tak potrafi zjednoczyć wszystkich ludzi. W piątek ruszyliśmy do nagrywania i udało nam się wszystko to zrobić w jeden dzień!”
 
Zachęcamy każdego do przesłuchania tego wspaniałego wykonania: