in

Wiemy ile “wypada” włożyć do koperty na ślub – Kwoty przyprawiają o zawrót głowy!

Ślub to uroczystość, której celem jest przypieczętowanie związku, jednak nie ma co się oszukiwać, że na tę ceremonię trzeba wydać mnóstwo pieniędzy. Wszystko musi być dobrze zaplanowane, tak, aby nie przepłacić, a żeby wszyscy byli zadowoleni i mieli miłe wspomnienia.

Niedawno w Internecie pojawił się wykaz, dzięki któremu możemy się dowiedzieć, ile pieniędzy “wypada” włożyć do koperty – kwoty mogą przyprawić o zawrót głowy!

Ile włożyć do koperty?

Ślub i wesele to najpiękniejsze chwile w życiu państwa młodych, ale żeby takie były, muszą włożyć w to dużo wysiłku i pieniędzy. Nie ma co ukrywać, że pary często organizują huczne wesela, ale mając nadzieję, że pieniądze zostały “zainwestowane” i zwrócą się im w postaci koperty od gości.

Jako zaproszony gość, człowiek zastanawia się, ile powinien do takiej koperty włożyć. Nie jest to oczywiste, a kwoty na przestrzeni lat poszły w górę. Jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu mile widziane były różnego rodzaju rzeczy przydatne w domu, np. sprzęty RTV i AGD, ręczniki czy też zastawa stołowa.

Dzisiaj nikt raczej nie odważyłby się pójść z takim prezentem. Uśmiech na twarzy nowożeńców zagwarantuje nam koperta z pieniędzmi.

W sieci pojawiają się różne kwoty, ale zasada jest jedna – im bliżej jesteśmy z parą młodą, tym więcej powinniśmy włożyć do koperty. Średnia kwota na dzień dzisiejszy to 500 złotych. Jak podaje Pomorska.pl, jeszcze w 2009 roku kwota ta z powodu kryzysu gospodarczego wynosiła zaledwie 200 złotych.

“Rodzice chrzestni ofiarują po około 1000 zł. Mniej więcej 800 zł przekazuje świadek lub świadkowa. Siostra czy brat pani młodej bądź pana młodego dają po 700 zł. Z kolei 500 zł to prezent od kuzynostwa, dziadków i wujostwa. Koleżanki i koledzy z pracy prezentują jakieś 300 zł, to podobnie, jak sąsiedzi. Przyjmuje się, że jeśli wesele jest 2-dniowe, a więc z poprawinami, stawki są wyższe o 100-200 zł” – przekazuje “Gazeta Pomorska”.

ŹródŁo: Gazeta Pomorska