fot. 123rf.com
in ,

Ile włożyć do koperty po kolędzie? Ksiądz nie zamierzał owijać w bawełnę

Ksiądz Sebastian Picur nie od dziś udziela się na TikToku. Jedno z jego nagrań było poświęcone temu, ile powinno dawać się do koperty podczas wizyty duszpasterskiej.

Filmy księdza są bardzo popularne. Jest on obserwowany przez 577 tys. internautów. Przekonuje do siebie ludzi niezwykłym poczuciem humoru i szczerością.

Ile wypada dać do koperty po kolędzie?

Już niebawem spora część Polaków ugości w swoim domu duchownego. Nic więc dziwnego w tym, że jedna z internautek zapytała księdza wprost: „Ile „wypada” dać do koperty księdzu na kolędę?”

„To zależy od lokalnych zwyczajów. Ja mam doświadczenie dobrowolnej ofiary. Ktoś może i chce, to składa ofiarę, inny nie. Myślę, że to najlepsza opcja” – odpowiedział ksiądz Picur.

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @magikatrilly #ksiadz #wiara #kościół #kolęda #pieniadze #finanse #ekonomia #kasa ♬ dźwięk oryginalny – Małgorzata Haraszkie

Pod nagraniem duchownego w momencie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci podzielili się swoimi doświadczeniami.

„Mój ksiądz nic nie bierze. on nawet na zaślubiny nic nie wziął.” – jeden z komentarzy.

„Jak córka miała pół roku to ksiądz powiedział, że młode małżeństwo na dorobku, to mam się z tą kopertą nie wygłupiać tylko dziecku coś kupić” – opowiada internautka.

„Kiedy byłam młodsza ksiądz, zanim brał pieniążki w każdej rodzinie najpierw pytał, czy na pewno wystarczy na chlebek” – czytamy.