fot. freepik
in

Ile włożyć do koperty na wesele 2021? Takich sum nikt się nie spodziewał!

Kiedy dostajemy zaproszenie na ślub, jedną z podstawowych wątpliwości, która spędza nam sen z powiek jest to, ile powinniśmy włożyć do koperty. O jakich sumach mowa w 2021 roku?

W sieci nie brakuje debat na ten temat, odkąd rząd poluzował obostrzenia. Pora raz na zawsze rozwiać wątpliwości Polaków!

Ile włożyć do koperty? Kwoty mogą mocno zaskoczyć

Ślub to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu człowieka. Jest ona jednak nierozerwalnie związana z kwestiami finansowymi, które nie są wcale takie oczywiste. Zazwyczaj, kiedy dostaniemy zaproszenie na ślub, najpierw się cieszymy, ale za chwilę pojawiają się w naszej głowie pytania, które budzą niepokój. Jednym z nich jest: ile włożyć do koperty?

Na weselu od niedawna może pojawić się do 150 osób. Wszystko dzięki poluzowaniu obostrzeń przez rząd. Nie ma wątpliwości co do tego, że w wyniku pandemii kieszenie Polaków mocno ucierpiały i spora część osób ma poważny kryzys finansowy. Przez to, kiedy dowiadują się, że przeciętna kwota, jaką trzeba włożyć do koperty to 500 złotych, przecierają oczy ze zdumienia. Tak właśnie jest w województwie mazowieckim. W województwach nieco biedniejszych, jak np. w lubelskim, kwota ta wynosi około 300 złotych.

Internauci mają różne zdania na temat tego, jakie kwoty powinny powędrować do państwa młodych. Według niektórych 500 złotych to „absolutne minimum”.

„Braliśmy ślub 2 lata temu i mieliśmy sporo kopert po 200 lub 300 zł od pary. Trochę było po 500. Tylko 2 koperty zawierały więcej niż 500 zł. Nie wiem, skąd się biorą te sumy, o których ludzie piszą” – odpowiada z niedowierzaniem internautka.

„U nas też były głównie koperty po 300-400 złotych. Skąd te sumy?” – pisze ktoś inny.

Więc jak to w końcu jest? Żeby nie było faux pas, powinniśmy dowiedzieć się, ile państwo młodzi płacą w danym miejscu „za talerz” i na tej podstawie zdecydować się na konkretną kwotę. Cena „za talerz” zazwyczaj wynosi od 100 do maksymalnie 300 zł dla jednej osoby. W praktyce oznacza to, że jeśli wybieramy się na wesele, w kopercie powinno znaleźć się minimum od 100 do 300 złotych, a z partnerem – kwota ta ulega podwojeniu.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl, f.kafeteria.pl