in

Ile Polacy wkładają do koperty na komunię? Te statystyki mówią same za siebie.

Wielkimi krokami zbliża się czas komunii. Z powodu pandemii koronawirusa będą się odbywać one z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W głowach wielu Polaków pojawia się pytanie: ile wypada włożyć do koperty? Serwis popularne.pl postanowił zaczerpnąć wiedzy ze statystyk i tym samym rozwiązać nurtującą kwestię.

Jak się okazuje, najbardziej hojni są dziadkowie.

Komunia 2021

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami i sprawiła, że niczego nie możemy być do końca pewni. Polacy przez bardzo długi czas nie mieli pojęcia, jak w tym roku będzie wyglądać sprawa komunii. Dziś wiemy, że odbędą się, ale przy zachowaniu zasad zmniejszających ryzyko zakażenia.

Oprócz smartfonów, rowerów czy laptopów, Polacy z okazji komunii najczęściej wręczają koperty z pieniędzmi.

„Ile włożyć do koperty?” – To pytanie obecnie spędza sen z powiek wielu Polaków.

Jak przekazuje portal popularne.pl, do tej pory najbardziej hojni byli dziadkowie, którzy dawali swoim wnuczkom od 700 nawet o 2000 złotych. Oprócz tego bardzo często ofiarowywali także drobne upominki. Tuż za dziadkami w statystykach pojawili się rodzice chrzestni. W tym wypadku mowa o kwocie od 500 do 1500 złotych.

Jeśli chodzi o osoby, które nie są blisko spokrewnione, kwota ta wynosi najczęściej około 200 złotych.

Para, która jest zaproszona na komunię z jednym dzieckiem, zazwyczaj wręcza kopertę z sumą 300-400 złotych, a ci, którzy mają więcej dzieci – nawet 600 złotych.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: popularne.pl